fot. Monika Bilska

Rozpoczyna się 20. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa; w toruńskim sanktuarium poświęcone zostaną pojazdy

Dziś rozpoczynają się obchody 20. Ogólnopolskiego Tygodnia św. Krzysztofa, patrona kierowców. W tym roku hasłem przewodnim są słowa „Ochrzczeni i posłani niesiemy Chrystusa”.

Ważną częścią obchodów jest poświęcenie pojazdów i błogosławieństwo kierowców. Dziś odbędzie się ono m.in. w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu.

Jego kustosz o. Andrzej Laskosz CSsR zachęca do tego, by święcić swoje pojazdy co sezon.

– Ktoś powie, że rok temu święcił. Właśnie chodzi o to, żeby co roku, kiedy wspominamy św. Krzysztofa, te samochody były poświęcone z racji bezpieczeństwa, aby Pan Bóg, św. Krzysztof czuwali nad wszystkim, wypraszali potrzebne łaski. W przeddzień wspomnienia św. Krzysztofa, po Mszy św. o godz. 8.00, 12.00, 18.00 będzie poświęcenie pojazdów. Zapraszamy wszystkich kierowców i tych, którzy chcą być kiedyś kierowcami – bo też są młodzi ludzie, którzy nie mają jeszcze prawa jazdy – żeby też przybyli na taką Mszę św. – mówi o. Andrzej Laskosz CSsR.

Tydzień Św. Krzysztofa potrwa do 28 lipca. Obchodom towarzyszy misyjna Akcja św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. O udział w niej apeluje stowarzyszenie MIVA Polska, które działa na rzecz misyjnych środków transportu.  W ubiegłym roku w ramach „Akcji św. Krzysztof” udało się zebrać prawie 2,8 mln zł.

RIRM

drukuj