PKRD w Milówce: to nowy rok w szkole Matki Najświętszej

W Milówce odbyło się dziś spotkanie Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci. Na wspólnej modlitwie spotkały się dzieci z diecezji bielsko-żywieckiej i okolic.

– Pan Jezus powołuje nie tylko apostołów, ale powołuje także nas. Powołuje ciebie i mnie do różnych zadań. Chce żebyśmy byli wielkimi ludźmi, pięknymi ludźmi. Chce nam pomóc, przychodzi do nas – mówił podczas homilii o. Piotr Dettlaff CSsR, opiekun PKRD.

O. Piotr Dettlaff  CSsR przybliżył również dzieciom, że każdy zawód wymaga ciężkiej pracy. Możemy być ludźmi wielkimi przez naukę i ciężką pracę. Na zakończenie modlił się z nimi o powołanie do apostolstwa.

Po Mszy św. dzieci spotkały się z Magdaleną Buczek założycielką PKRD, która przypomniała dzieciom jak ważna jest modlitwa różańcowa.

–  Nowy rok szkolny – to nowy rok w szkole Matki Najświętszej. Mam nadzieję, że wy też do tej szkoły należycie, że chcecie aby Matka Boża była waszą najlepszą nauczycielką i wychowawczynią. (…) Chcemy, aby to Matka Boża nieustannie prowadziła nas do Pana Jezusa, uczyła nas kochać Go coraz mocniej. Uczyła Go naśladować swoim życiem, aby to ona była tą najprostszą i najkrótszą drogą do nieba dla każdego z nas – mówiła do dzieci Magdalena Buczek.

Założycielka PKRD wyraziła swoją nadzieję – na to, że dzieci po spotkaniu z nią będą codziennie odmawiały różaniec. Jedna dziesiątka to tak niewiele, a jednak może wiele uczynić.

– To nasza odpowiedź na wezwanie jakie Maryja skierowała w Fatimie. (…) Dlatego powiedz w swoim sercu, że chcesz z miłości do Niej i Pana Jezusa, każdego dnia modlić się na różańcu. (…) Bo różaniec to nasza broń przeciwko złu – mówiła.  

Magdalena Buczek na zakończenie zachęcała dzieci: bądźmy apostołami Pana Jezusa, Matki Bożej i modlitwy różańcowej w nowym roku szkolnym. PKRD to wspólnota dziecięcych serc, które przez codzienną modlitwę pomagają Maryi przemieniać ludzkie serca. Powstały one szesnaście lat temu z inicjatywy Magdaleny Buczek. W lipcu 1997 roku, Madzia wraz z trojgiem dzieci, z którymi codziennie spotykała się na podwórku, na wspólnej zabawie, założyła pierwsze kółko różańcowe.

RIRM

 

drukuj