fot. ks. Jarosław Wąsowicz SDB

Pielgrzymka suwalska dotarła do Niemieża

Po dziewięciu dniach pielgrzymowania salezjańska pielgrzymka z Suwałk do Ostrej Bramy dotarła do granic Wilna. W Niemieżu przy miejscowej polskiej szkole rozbiliśmy bazę, przy której będziemy stacjonowali przez dwa kolejne dni. Od Ostrej Bramy dzieli nas już tylko dziesięć kilometrów.

Dzień pielgrzymkowy rozpoczęliśmy Mszą świętą w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Turgielach. Na koniec Eucharystii chętni pielgrzymi złożyli przysięgę duchowej adopcji dziecka poczętego. Ta tradycja jest obecna na naszej pielgrzymce już kilkanaście lat. Pątnicy przygotowują się do adopcji podczas konferencji o obronie życia, które wygłaszane są w każdej grupie. Na Mszy św. gościliśmy wolontariuszy współpracujących z s. Michaelą Rak, dyrektor hospicjum w Wilnie, która stara się zapewnić godziwe warunki śmiertelnie chorym i umierającym. Od lat nasi pielgrzymi wspierają hojnie datkami dzieła dobroczynne prowadzone przez zgromadzenie Sióstr Jezusa Miłosiernego ofiarami, które są zbierane na trasie pielgrzymki.

Około godz. 18.00 dotarliśmy do Niemieża, gdzie odbył się koncert Pawła Piekarczyka oraz spotkanie z dziennikarzami „Kuriera Wileńskiego”, jedynego polskiego dziennika ukazującego się poza granicami naszymi kraju. Całość dnia zakończył Apel Jasnogórski, po którym pątnicy udali się na zasłużony wypoczynek.

fot: [GALERIA] Dziewiąty dzień pielgrzymki Suwałki – Wilno 

Ks. Jarosław Wąsowicz SDB

drukuj