Pielgrzymka czytelników „Różańca” do Loretto koło Wyszkowa

„Różaniec szkołą wiary” – pod takim hasłem czytelnicy miesięcznika „Różaniec”, członkowie Rodziny Loretańskiej oraz wszyscy, którzy modlą się na różańcu spotkają się na modlitwie w Loretto niedaleko Wyszkowa. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę 25 maja.

Inspiracją organizowania pielgrzymek były obchody w 2009 roku jubileuszu stulecia miesięcznika „Różaniec”. Wówczas zwieńczeniem trwających od stycznia obchodów było właśnie spotkanie w Loretto. Od tamtej pory w Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej czytelników jednoczy we wspólnocie intencja, aby uroczyście oddać chwałę Bogu przez Maryję za dzieła różańcowe.

Pielgrzymi, którzy wybierają się do Loretto jednoczą się w Rodzinie Loretańskiej, która powstała przy Zgromadzeniu Sióstr Loretanek. Jej członkowie stanowią ludzie świeccy wraz ze swoimi rodzinami. Wspólnota jest napełniona bogactwem duchowym zgromadzenia sióstr Loretanek korzystając z owoców ich modlitwy. Rodzina Loretańska powstała 15 lat temu a dziś liczy już blisko 4 tys. członków.

O tegorocznym programie pielgrzymki poinformowała s. Wioletta ze Zgromadzenia Sióstr Loretanek. Siostra podkreśla, że całe wydarzenie ma wymiar formacyjny:

25 maja w sobotę spotykamy się w Loretto koło Wyszkowa. W programie przewidujemy m. in. świadectwo wiary pana Leszka Podoleckiego, wielkiego apostoła modlitwy różańcowej. Msza św. będzie sprawowana w samo południe. Przewodniczyć jej będzie i wygłosi homilię ks. bp. Edward Frankowski. Przewidujemy także spotkanie z autorami redakcji „Różańca”, członkami rodziny loretańskiej. Jest też przewidziany koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Tursko”. Ponadto Koronka do Bożego Miłosierdzia, nabożeństwo majowe, modlitwa różańcowa i godzinki – powiedziała siostra Wioletta.

RIRM

drukuj