fot. PAP/EPA

Papież: trzeba, aby serce płonęło pragnieniem zdobycia Królestwa Bożego

Do dawania świadectwa o radości ze znalezienia skarbu, jakim jest Królestwo Boże wezwał dziś Ojciec Święty Franciszek. Papież apelował, abyśmy kroczyli drogą za Jezusem, bo tylko On może dać nam pełną radość.

Nawiązując do dzisiejszej Ewangelii, papież przybliżył przypowieści o  skarbach, do których podobne jest Królestwo Boże. I choć jest ono oferowane każdemu, to nie jest podane na tacy, wymaga od nas poszukiwania, wędrowania i zakasania rękawów.

– Trzeba, aby serce płonęło pragnieniem zdobycia cennego dobra, to znaczy Królestwa Bożego, które uobecnia się w osobie Jezusa. To On jest skarbem ukrytym, On jest drogocenną perłą. To On jest fundamentalnym odkryciem, które może w sposób decydujący zmienić nasze życie, napełniając je znaczeniem – mówił Papież Franciszek.

Po modlitwie Anioł Pański, Ojciec św. nawiązał do przypadającego dziś Światowego Dnia Walki z Handlem Ludźmi.

„Dziś przypada Światowy Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi, ogłoszony przez Narody Zjednoczone. Co roku tysiące mężczyzn, kobiet i dzieci padają niewinnymi ofiarami wyzysku w pracy, wyzysku seksualnego oraz handlu organami” – powiedział Papież, zwracając się do tysięcy wiernych zgromadzonych w południe na modlitwie Anioł Pański.

Ojciec św. dodał, ze wydaje się, iż „przyzwyczailiśmy się do tego i to do takiego stopnia, że uważamy to za rzecz normalną. A to jest straszne i okrutne, to przestępstwo”.

„Pragnę ponownie zaapelować o zaangażowanie wszystkich, by ta perwersyjna plaga, forma współczesnego niewolnictwa, została w odpowiedni sposób zwalczona” – wezwał Papież.

Ojciec św. zachęcił wiernych na placu do wspólnej modlitwy o wsparcie Matki Bożej dla ofiar handlu ludźmi i o „nawrócenie serc handlarzy”.

PAP/TV Trwam News/RIRM

drukuj