„Lato z Chrystusem” w Giżycku

W sobotę i niedzielę na Wzgórzu św. Brunona odbyły się uroczystości inaugurujące wakacje z Bogiem. To początek „Lata z Chrystusem” w Giżycku.

Na uroczystą Mszę św. przybyli mieszkańcy Giżycka, turyści, diecezjanie oraz żeglarze, by powierzyć Bogu wakacyjny odpoczynek. Eucharystii przewodniczył ks. bp Jerzy Mazur. Wskazując na św. Brunona, biskup ełcki przypomniał, że ten misjonarz zwiastował pokój i szczęście.

– Św. Brunon uczy nas dzisiaj, abyśmy nie zadowalali się tylko światowością, dobrymi posadami, dobrą pozycję, ale byśmy we wszystkim czynili wolę Bożą – podkreślił.

Mszę św. poprzedziło nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca oraz spektakl „Królowa Korony Polskiej” w reżyserii ks. Mariusza Pawliny.

– Dzieje naszego narodu są mocno splecione z nasza wiarą. „Królowa Korony Polskiej” podkreśla te momenty naszej historii, w które ze szczególną mocą wkroczył Bóg poprzez Maryję Królową Polski oraz świętych – wskazał ks. Pawlina.

W drugim dniu uroczystości sprawowana była Msza św. odpustowa w sanktuarium św. Brunona połączona z procesją na wzgórze.

RIRM

drukuj