Ks. abp Michalik: Wielkanoc odkryciem bliskości drugiego człowieka i Chrystusa

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, metropolita przemyski ks. abp Józef Michalik w orędziu opublikowanym na stronie archidiecezji przemyskie życzy, by Wielkanoc była „odkryciem radości, bliskości drugiego człowieka i bliskości Chrystusa zmartwychwstałego”. 

Metropolita przypominał, że na święta wielkanocne można „patrzeć jako wyraz tradycji, ujawnienie kultury, zwyczajów, okazja do zbliżenia między ludźmi”, ale – jego zdaniem – „zawsze byłby to wymiar niepełny”.

Do tych świąt próbujmy podchodzić z wiarą i wejść w tę tajemnicę śmierci, męki i zmartwychwstania Chrystusa, bo bez tego wymiaru wiary odrzemy, pozbawimy tę wielką prawdę zbawczą z tego, co najważniejsze – podkreślił ksiądz arcybiskup. 

Wierzącym ks. abp Michalik życzy, żeby święta przyniosły im pogłębienie wiary, „żeby uradował nas fakt zwycięstwa Chrystusa nad złem, nad grzechem”.

Oddalonym i szukającym prawdy o zbawieniu, szukającym wiary, szukającym kontaktu z Bogiem, życzę całym sercem, żebyśmy potrafili sobie wzajemnie pomagać na tej drodze odnalezienia Chrystusa, jak odnalazły go niewiasty przy pustym grobie  – powiedział w orędziu przewodniczący KEP. 

Polsce metropolita przemyski życzy „ludzi oddanych, wiernych, bezinteresownych, którzy potrafią służyć całym sercem i całym wyposażeniem swego umysłu i swej dobrej woli”.

Natomiast opuszczonym, chorym, emigrantom życzy, żeby przypomnieli sobie „piękno bliskości ludzi, bliskości rodziny, bliskich ludzi, to piękno listu otrzymanego i wysłanego do najbliższych, ale także to niepowtarzalne piękno bliskości Pana Boga, którego nie tylko my szukamy, ale pamiętajmy, że i On nas szuka”.

Nie tylko nam zależy na tym kontakcie z Nim, na kontakcie zbawczym, nadziei zbawienia, ale i Jemu na tym zależy – dodał ks. abp Michalik. 

PAP/RIRM

drukuj