fot. twitter.com

Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami

Druga niedziela Wielkiego Postu jest przeżywana w Kościele jako Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Jej tegoroczne hasło to „Uczniowie – misjonarze mocą Ducha Świętego”. Zbierane dzisiaj ofiary będą przeznaczone na pomoc polskim misjonarzom za pośrednictwem dzieła Pomocy „Ad Gentes”.

Ks. bp Jerzy Mazur, przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji, podkreślił, że misjonarze działają za sprawą Ducha Świętego, który wzbudza powołania misyjne i otwiera serca na ich potrzeby. Wskazał, że jest wiele sposobów, by wspierać pracujących na misjach. Jednym z nich jest właśnie Dzieło Pomocy „Ad Gentes”.

– Jednym z dzieł pomocy jest dzieło pomocy „Ad Gentes”, które troszczy się o zbieranie funduszy i pomoc najuboższym dzieciom, młodzieży oraz chorym. Możemy wspierać poprzez modlitwę – modlitwa ma wielką moc. Możemy wypraszać łaskę nawrócenia dla nieznających Chrystusa, możemy wypraszać na modlitwie łaski dla misjonarzy i misjonarek oraz powołania misyjne w krajach misyjnych – zaznaczył ks. bp Jerzy Mazur.

Przewodniczący Komisji ds. Misji zaapelował także do chorych i cierpiących, by ofiarowali swoje cierpienia w intencji misjonarzy i misjonarek, a także wspólnot parafialnych, grup misyjnych oraz darczyńców.

W ubiegłym roku Dzieło Pomocy „Ad Gentes” sfinansowało ponad 140 projektów zgłoszonych przez misjonarzy. Wybudowano m.in. szkołę na zachodzie Tanzanii oraz 5 studni głębinowych w Afryce.

Dzieło można wspierać cały rok wysyłając smsa o treści „Misje” na numer 72032.

RIRM

drukuj