fot. PAP/EPA

Drugi dzień wizyty papieża Franciszka w Peru

Ojciec Święty Franciszek kontynuuje swoją podróż apostolską po Ameryce Łacińskiej. Obecnie Papież przebywa w Peru. W sobotę Ojciec Święty przewodniczył Mszy świętej w Huanchaco.

Huanchaco to nadmorskie miasteczko położone parę kilometrów od Trujillo, słynące z bardzo dobrych warunków do uprawiania surfingu. To tutaj nad brzegiem Oceanu Spokojnego Ojciec Święty przewodniczył dzisiejszej Mszy św. ku czci Matki Bożej Bramy Niebios.

W homilii Papież mówił o wielkiej solidarności Peruwiańczyków w obliczu kataklizmu, jaki w ubiegłym roku wywołało zjawisko pogodowe El Nino .

– Była oliwa solidarności, hojności, która wprawiła was w ruch i poszliście na spotkanie Pana z niezliczonymi konkretnymi gestami pomocy. Pośród ciemności, podobnie jak wielu innych, byliście żywymi pochodniami i oświeciliście drogę otwartymi i gotowymi do pomocy rękoma, aby złagodzić ból i dzielić się tym, co mieliście w waszym ubóstwie – akcentował papież Franciszek.

Ojciec Święty apelował do mieszkańców Peru, by zawsze napełniali swoje życie Ewangelią, by nigdy nie dali okraść się z nadziei.

– Bóg czyni nas wspólnotą wierzącą, która potrafi się wspierać nawzajem, wspólnotą, która żywi nadzieję i dlatego walczy, aby odrzucić i przekształcić wiele przeciwności; wspólnotą, która miłuje, bo nie pozwala nam stać z założonymi rękami. Z Jezusem dusza mieszkańców tego miasta – Trujillo – może nadal być nazywana „miastem wiecznej wiosny”, ponieważ z Nim wszystko staje się okazją do nadziei – podkreślił Papież.

Wieczorem czasu polskiego Ojciec Święty złoży krótką wizytę w katedrze w Trujillo, spotka się z duchowieństwem i seminarzystami w Kolegium świętych Karola i Marcelego oraz będzie przewodniczył nabożeństwu maryjnemu.

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj