Cieplice: w sobotę i niedzielę uroczyste obchody Święta Matki 2018

Koncert pieśni patriotycznych, Marsz Niepodległości, uroczysta Eucharystia czy musztra paradna – to tylko niektóre z elementów programu obchodów Święta Matki, które odbędą się 26 i 27 maja w Cieplicach. Wydarzenie, upamiętniające również 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, organizowane jest już po raz trzydziesty. Organizatorem obchodów jest Stowarzyszenie Święta Matki w Jeleniej Górze.

Święto Matki to uszanowanie matek i macierzyństwa – akcentuje ks. Józef Stec, proboszcz parafii pod wezwaniem Matki Bożej Miłosierdzia w Jeleniej Górze-Cieplicach. Z miłości do Matki Bożej rodzimy miłość dla matki ziemskiej – dodaje kapłan.

– Religia nasza jest religią Boga-Człowieka. Nie można czcić Boga, gdy nie czci się człowieka, nie można czcić Matki Bożej, jeśli nie czczę matki ziemskiej. Starsze pokolenie Polaków ma ten skarb, że nasze matki wyjątkowo się poświęcały – niepodległość, wychowanie, dzieci. Boimy się, że następne pokolenia nie będą mogły tak o swoich matkach mówić. To jest wielki fundament, na którym można zbudować miłość. Miłość matki jest fenomenem w całej przyrodzie, a polskie matki szczególnie – przez kult do Matki Bożej – rozszerzyły serca w miłości – zaznacza ks. Józef Stec.

Uroczystości rozpoczną się 26 maja w Filii Politechniki Wrocławskiej oraz w Zdrojowym Teatrze Animacji w Cieplicach. Tego dnia zaplanowano m.in. wykłady oraz finał konkursu piosenki patriotycznej, koncert pieśni patriotycznych oraz ognisko integracyjne.

Drugiego dnia obchodów Święta Matki 2018 – 27 maja – obędzie się m.in. Marsz Niepodległości, Msza św., musztra paradna, losowanie nagród głównych Święta Matki. Ponadto uczestnicy będą mogli wziąć udział w wielu innych wydarzeniach organizowanych w ramach bloków tematycznych.

Szczegółowy program Święta Matki 2018 w Cieplicach:

 

 

 

RIRM

drukuj