Caritas wybuduje dom dziecka w Indiach

Po tsunami Caritas Polska kontynuuje swoją pomoc. Wybuduje dom dziecka w miejscowości Vichoor w Indiach, w diecezji Thanjavur.

Vichoor jest wioską, której mieszkańcy zostali poszkodowani przez tsunami w 2004 roku. Wioska zamieszkana jest głównie przez rybaków i ich rodziny. W domu dziecka zamieszka 200 dzieci, które będą miały zapewnioną edukację, bezpieczne miejsce zamieszkania oraz wyżywienie. Budowa ośrodka rozpocznie się już w marcu br., a jej zakończenie jest planowane na kwiecień 2014 roku.

Ordynariusz diecezji Thanjavur w Indiach ks. bp Devadas Ambrose wyraził wielką wdzięczność wszystkim darczyńcom oraz pracownikom Caritas za tak wielką pomoc.

– Składam serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom Caritas Polska, dzięki którym dzieci otrzymują tak ogromną pomoc. Dziękuję pracownikom Caritas za zaangażowanie w niesienie pomocy ofiarom tsunami w Indiach.

Ksiądz biskup patronuje również prowadzonemu w Indiach programowi „Adopcja na odległość”, realizowanemu w diecezji Thanjavur, w ramach którego Caritas Polska obejmuje codzienną opieką 1,8 tys. sierot zapewniając im utrzymanie, całodzienne wyżywienie, opiekę medyczną, psychologiczną, wyprawki szkolne, ubrania oraz pokrywając koszty edukacji.

Jak podkreśla ks. Marian Subocz, dyrektor Caritas Polska to wszystko jest możliwe dzięki ofiarności społeczeństwa, któremu – jak powiedział – „pragnę złożyć Bóg zapłać za zrozumienie i za wspieranie Caritas Polska”.

Caritas/RIRM

drukuj