fot. seminariumpelplin.pl

50-lecie koronacji figury Matki Bożej Królowej Pomorza i Matki Jedności

W Sanktuarium Maryjnym w Piasecznie w niedzielę odbyły się uroczystości z okazji 50–lecia koronacji figury Matki Bożej Królowej Pomorza i Matki Jedności. Figurę koronował ks. kard. Karol Wojtyła w obecności ówczesnego duszpasterza diecezji pelplińskiej ks. bp. Kazimierza Kowalskiego.

Niedzielnym uroczystościom rocznicowym w Piasecznie przewodniczył ks. kard. Stanisław Dziwisz. W homilii przypomniał o roli i obecności Maryi na ziemi piaseckiej.

– Po wniebowstąpieniu Jezusa i zesłaniu Ducha Świętego Maryja została matką rodzącego się Kościoła na ziemi. Tę misję nieprzerwanie pełni; tę szerszą rzeczywistość Kościoła. W obecności Matki Chrystusa wpisuje się też historia Piaseczna. (…) Wzruszające są początki Jej obecności związane z tym miejscem – związane z cudownymi uzdrowieniami. Tutaj ukazała się Ona jako Piękna Pani; urzeka pięknem Jej łaskawa figura – mówił ks. kard. Stanisław Dziwisz.

W obchodach z okazji 50–lecia koronacji figury Matki Bożej Piaseckiej wzięły udział tysiące pielgrzymów. Uroczystości transmitowały Radio Maryja i TV Trwam.

 

 

RIRM

drukuj