(fot.PAP)

28. Ogólnopolska Pielgrzymka Rodzin

Dziś rozpoczyna się 28. Ogólnopolska Pielgrzymka Rodzin na Jasną Górę. Będzie to zarazem jesienna sesja diecezjalnych duszpasterzy rodzin i doradców życia rodzinnego.

Centralnym punktem pielgrzymowania będzie Msza św. sprawowana o godz. 11.00 na jasnogórskich wałach. W czasie Eucharystii małżonkowie uroczyście odnowią przyrzeczenia małżeńskie oraz nastąpi zawierzenie małżeństw i rodzin Królowej Polski – poinformował  ks. Przemysław Drąg, krajowy duszpasterz rodzin.

Spotkanie otworzy o godzinie 11.00 ks. bp Kazimierz Górny, biskup rzeszowski, który jest przewodniczącym Rady Episkopatu Polski do spraw rodziny. O godzinie 15.30 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji ojczyzny z kazaniem programowym, które w tym roku wygłosi ks. Przemysław Drąg, krajowy duszpasterz rodzin. Później zapraszamy na Wały Jasnogórskie na 19.30, będzie to Droga Krzyżowa w intencji małżeństw. O godzinie 21.00 Apel Jasnogórski, który poprowadzi ks. Kazimierz Górny. Później różaniec w intencji rodzin. Następnie możliwość indywidualnego czuwania – powiedział ks. Przemysław Drąg.

Pielgrzymka ta podzielona jest na dwa dni. W niedzielę jest jej uroczyste zamknięcie.

 – Ta pielgrzymka zawsze ma uroczyste zamknięcie w niedzielę, bo właśnie wtedy ksiądz biskup odpowiedzialny za rodziny wygłasza specjalne programowe kazanie, homilie zapraszającą również do współpracy. Następuje także zawierzenie wszystkich rodzin Matce Bożej, odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Będzie również miało miejsce wprowadzenie do pracy, do posługiwania tych, którzy jako doradcy diecezjalni czy parafialni będą pracowali z narzeczonymi, będą się o nich troszczyli – zaznaczał ks. Przemysław Drąg.

 

 

RIRM

drukuj