fot. prezydent.pl

Życzenia prezydenta Andrzeja Dudy z okazji Dnia Kobiet

W imieniu Rzeczypospolitej − i w imieniu męskiej części społeczeństwa − z wielkim szacunkiem i uznaniem serdecznie dziękuję za to, co każda z Was codziennie wnosi do naszego życia – pisze prezydent Andrzej Duda w życzeniach adresowanych do wszystkich polskich kobiet z okazji ich święta.

Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kobiet. Święto obchodzone jest corocznie 8 marca. Ustanowione zostało w 1910 roku. W Polsce Dzień Kobiet obchodzony jest na szeroką skalę od 1993 roku.

***

Poniżej cały tekst życzeń prezydenta na Dzień Kobiet:

Szanowne Panie!

Z okazji Dnia Kobiet składam wszystkim Polkom najlepsze życzenia. Proszę przyjąć, Drogie Panie, wyrazy wdzięczności za to, W imieniu Rzeczypospolitej − i w imieniu męskiej części społeczeństwa − z wielkim szacunkiem i uznaniem serdecznie za to dziękuję.

Polki – czego dowodzi i nasza historia, i współczesność – są dzielne, mądre, zaradne, troskliwe, energiczne i kreatywne. Życzę Paniom, aby we wszystkich podejmowanych działaniach rodzinnych, zawodowych, społecznych zawsze znajdowały Panie radość, satysfakcję i poczucie samorealizacji.

Bardzo wiele polskich kobiet znakomicie łączy swoje profesjonalne umiejętności, aspiracje i osiągnięcia z jakże piękną i fundamentalną rolą żony, matki, babci. Proszę przyjąć życzenia, aby odpowiedzią na te starania był zawsze społeczny szacunek i miłość najbliższych. Cieszę się, że coraz więcej kobiet współkształtuje polskie życie publiczne, pracując w samorządzie, zajmując wysokie stanowiska rządowe i pełniąc ważne role polityczne. Jesteśmy dumni, że Polska była jednym z pierwszych państw na świecie, w których kobiety uzyskały prawa wyborcze – stało się to prawie sto lat temu, bezpośrednio po odzyskaniu niepodległości. Dzisiaj powinniśmy dokładać starań, aby żadne „szklane sufity” nie były w naszym społeczeństwie i państwie przeszkodą dla pełnego równouprawnienia.

Szanowne, Drogie Panie! Składam wszystkim Paniom życzenia dobrego zdrowia, pomyślności, uśmiechu i pogody ducha. My, mężczyźni, wiemy, ile znaczy Wasza obecność dla szczęścia rodzin, spokoju domów, dla harmonii wspólnego życia. Za to wszystko raz jeszcze wyrażam ogromną wdzięczność i podziękowanie.

Andrzej Duda
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

RIRM/prezydent.pl

drukuj