PAP/EPA

Źródło PAP w KE: Juncker spotkał się w Sofii z premierem Morawieckim

Na marginesie szczytu UE-Bałkany Zachodnie w Sofii przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker spotkał się w środę z premierem Mateuszem Morawieckim – poinformowało dziś PAP źródło w KE. Rozmowa dotyczyła toczącego się sporu w sprawie praworządności w Polsce.

We wtorek Juncker ocenił na konferencji prasowej w Brukseli, że Polska dokonała postępu w sprawie praworządności, ale jest on jeszcze niewystarczający. Zaznaczył przy tym, że jest optymistą w sprawie negocjacji z Warszawą.

„Moje stosunki z polskim premierem są tak dobre, jak to tylko możliwe. Uważam, że Polska poczyniła postęp, jeszcze niewystarczający, ale prowadzimy dyskusje i negocjacje, które muszą zakończyć się pod koniec czerwca lub na początku lipca. Jestem optymistą” – powiedział szef KE.

Szczyt UE-Bałkany Zachodnie zaplanowany jest na czwartek w Sofii. W środę unijni przywódcy spotkali się na kolacji w stolicy Bułgarii, by rozmawiać m.in. o wycofaniu się USA z porozumienia nuklearnego z Iranem oraz kwestiach handlowych.

PAP/RIRM

drukuj