fot. episkopat.pl

Zespół KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości ogłosił Narodowy Program Trzeźwości

Zmniejszenie spożycia alkoholu, skali upijania się i akceptacji dla upijania się oraz podniesienie wieku inicjacji alkoholowej – to główne cele Narodowego Programu Trzeźwości. Ma on być realizowany m.in. poprzez kampanie społeczne i edukacyjne oraz zaangażowanie instytucji kościelnych, państwowych i samorządowych.

Ogłoszony w Tygodniu Modlitw o Trzeźwość Narodu Narodowy Program Trzeźwości to drogowskaz dla wszystkich Polaków, jak ratować ojczyznę przed zniewoleniami – podkreślają członkowie KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości.

Przewodniczący zespołu ks. bp Tadeusz Bronakowski akcentuje, że bez trzeźwości nie ma prawdziwej wolności.

Chcemy zaprosić rodaków do wspólnej pracy na rzecz osiągnięcia trwałej trzeźwości jako rękojmi osiągnięcia wszystkich innych ambitnych celów społeczno-gospodarczych. Brakuje w społeczeństwie, a zwłaszcza w jego elitach, pełnej wiedzy o sytuacji o skutkach pijaństwa i drodze do przezwyciężania tego strasznego zjawiska. Czy Polacy zatęsknią za pełną trzeźwością? Już kultywuje ją bardzo wielu z nas. Milcząca większość Polaków to ludzie umiaru lub abstynenci. Potrzeba, aby stało się to jawne i aby taki styl życia proponowała w sposób czytelny i stały polska kultura – wskazuje ks. bp Bronakowski.

Narodowy Program Trzeźwości zostanie zaprezentowany w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie w najbliższy piątek.

Z kolei w przyszłym tygodniu w WSKSiM w Toruniu odbędzie się dwudniowe sympozjum pod hasłem Wolni w Chrystusie. Więcej o wydarzeniu można przeczytać [tutaj].

RIRM/TV Trwam News

drukuj