fot. PAP

Zderzenie dwóch pociągów w stolicy; trzy osoby ranne

Pociąg SKM nad ranem uderzył w tył pociągu Kolei Mazowieckich w okolicy stacji Warszawa-Wesoła. Trzy osoby zostały lekko ranne. Ruch kolejowy w miejscu wypadku do 10.30 został całkowicie wstrzymany.

„O godzinie 5.25 koło stacji Warszawa Wesoła, szlak Warszawa-Sulejówek Miłosna, pociąg SKM relacji Warszawa Zachodnia-Sulejówek Miłosna najechał na tył pociągu Kolei Mazowieckich relacji Warszawa Zachodnia-Mrozy. W wyniku zderzenia lekko ranne zostały trzy osoby: mechanik pociągu SKM, kierownik pociągu KM i kierowniczka pociągu SKM” – poinformował rzecznik Straży Ochrony Kolei Paweł Boczek.

Dodał, że poszkodowani zostali zabrani do szpitala. Rzecznik PKP PLK Mirosław Siemieniec mówił wcześniej, że pasażerowie feralnych składów przesiedli się do innych pociągów. Boczek wskazał, że na miejscu wypadku pracuje: Straż Ochrony Kolei z Warszawy i Siedlec, policja, straż pożarna i ratownictwo techniczne.

Dodał, że na razie nie wiadomo, co było przyczyną wypadku.

„Na miejscu zgodnie z procedurami została powołana komisja powypadkowa, która zbada przyczyny wypadku” – podkreślił Boczek.

Z utrudnieniami muszą liczyć się pasażerowie pociągów SKM z Warszawy Zach. do stacji Sulejówek, bo kończą one bieg na stacji Warszawa Wsch.

 

PAP

drukuj