fot. flickr.com

Zachmurzenie i nieznaczne ocieplenie

Jak podaje IMGW, Europa Zachodnia i Środkowa znajdą się pod wpływem słabego klina wyżowego, na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtować będą niże z układami frontów atmosferycznych. Polska będzie na skraju rozległego układu niżowego z ośrodkami nad Europą północną, krańce północne znajdą się w strefie frontu okluzji. Od zachodu będzie rozbudowywać się słaby klin wyżowy. Z północnego zachodu będzie napływać polarno-morskie powietrze. Ciśnienie wzrośnie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1002 hPa i będzie rosło.

W piątek na północy zachmurzenie umiarkowane i duże, na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane, przejściowo miejscami może wzrosnąć do dużego. Na północy i w Karpatach przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 16 st., 18 st. na północy, w centrum 21 st., do 23 st. na południu. Wiatr z kierunków zachodnich, słaby i umiarkowany, nad morzem umiarkowany i dość silny. Na północy porywy wiatru do 55 km/h.

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie małe, na krańcach północnych okresami umiarkowane lub duże i tam możliwy przelotny deszcz. Temperatura minimalna od 6 do 10 st., nad samym morzem od 9 do 12 st. Wiatr słaby, zmienny, na północy z kierunków zachodnich.

W sobotę zachmurzenie małe i umiarkowane, po południu na południowym zachodzie wzrośnie do dużego. Temperatura maksymalna od 19 st., 21 st. na północy, w centrum 24 st., do 26 st., 27 st. na południu. Na wschodnim wybrzeżu i na północnym wschodzie wiatr słaby i umiarkowany zachodni. Na pozostałym obszarze wiatr słaby, zmienny.

W piątek w Warszawie w dzień pogodnie. Temperatura maksymalna 20 st. Wiatr slaby, wzmagający się do umiarkowanego, chwilami porywistego, pod wieczór ponownie słabnący, z kierunków zachodnich. W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie małe. Temperatura minimalna 8 st. Wiatr słaby, zmienny. W sobotę zachmurzenie przeważnie umiarkowane. Temperatura maksymalna 23 st. Wiatr słaby, zmienny.

PAP/RIRM

drukuj