fot. PAP/Wiktor Dąbkowski

Z. Krasnodębski: Warto wybrać odpowiednich ludzi, tych którzy w Unii mogą skutecznie działać

Warto pójść, warto zagłosować i warto wybrać odpowiednich ludzi, tych którzy w Unii mogą skutecznie działać – podkreślił w Poznaniu lider wielkopolskiej listy PiS w wyborach do Parlamentu Europejskiego Zdzisław Krasnodębski.

W trakcie wtorkowej konferencji prasowej w Poznaniu działacze Prawa i Sprawiedliwości przekonywali, że majowe wybory do Parlamentu Europejskiego są pewnego rodzaju referendum. Jak wskazali, Polacy będą przy urnie odpowiadali na pytania o to, czy chcą powiedzieć „nie” wstąpieniu do strefy euro, czy chcą powiedzieć „nie” nielegalnej imigracji oraz czy chcą szacunku i poszanowania wyznawanych wartości.

Lider wielkopolskiej listy PiS do Parlamentu Europejskiego Zdzisław Krasnodębski podkreślił, że „warto pójść, warto zagłosować i warto wybrać odpowiednich ludzi, tych którzy w Unii mogą skutecznie dla nas działać”.

„Te wybory są istotne dlatego, że Unia stanowi prawo, które nas potem obowiązuje. Mówi się, że około 70 procent wszystkich regulacji prawnych powstaje w Unii Europejskiej – a więc między Komisją Europejską, Parlamentem Europejskim i Radą Europejską. My oczywiście potem je stosujemy, implementujemy, część musimy wdrażać bezpośrednio, jak w przypadku rozporządzeń. Więc to już świadczy o tym, jak to jest ważne. Bardzo często wydaje nam się to odległe, ale to się przekłada potem na bardzo konkretne sprawy dla nas. Myślę, że Polacy to rozumieją, że ta świadomość rośnie” – powiedział.

„Te wybory (…) są pierwszymi wyborami, które zdecydowanie mogą coś zmienić. Mogą zmienić układ sił w Parlamencie Europejskim. Ja o tym bardzo dużo mówię na spotkaniach, dlatego że zmienia się trochę relacja między państwami, ale też zmieniają się nastroje, przesuwają się siły w poszczególnych krajach” – podkreślił Krasnodębski.

W trakcie konferencji prasowej pełnomocnik PiS w Poznaniu, wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann zainaugurował w regionie kampanię PiS „26 maja – obroń swoje prawo”.

„Dlaczego warto głosować? Dlaczego warto skorzystać ze swojego prawa, niezbywalnego prawa wyborczego? Otóż po to, mówiąc najprościej i banalnie – żeby było normalnie. Żebyśmy żyli normalnie, żeby rzeczywiście każdy Polak, każda Polka mogli korzystać z dobrej koniunktury gospodarczej, wzrostu gospodarczego” – mówił Zbigniew Hoffmann.

„Pewnie warto sobie zadać pytanie, w przededniu wyborów europejskich, co to znaczy europejskość? Ja to już kilkukrotnie na spotkaniach miałem okazję powtórzyć i dzisiaj powtórzę to po raz kolejny: europejskość to nie jest rezygnacja z wartości kulturowych, społecznych, z tego co ukonstytuowało naszą cywilizację, nasze państwo. To nie są mocno odrealnione, żeby nie powiedzieć wyalienowane projekty z zakresu inżynierii społecznej, ale to jest po prostu podnoszenie standardów życia. Podnoszenie ciągłe, codzienne, w trudzie (…) do poziomu krajów Europy Zachodniej. To jest cel naszego rządu, to jest cel naszych kandydatów – a w nieodległej przyszłości jak sądzę – europarlamentarzystów” – zaznaczył Hoffmann.

Obecny na konferencji prasowej poseł PiS Bartłomiej Wróblewski podkreślił, że wybory europejskie są niesłychanie ważne. Jak mówił, „te wybory zdecydują nie tylko o tym ilu parlamentarzystów z poszczególnych partii znajdzie się w europarlamencie, ale zdecydują jaki będzie głos Polski w Europie. Czy będzie to głos milczący, wycofany czy będzie to głos, w którym będziemy ofensywnie, skutecznie zabiegać o interesy Polski, ale też innych państw Europy Środkowo-Wschodniej”.

„Moim zdaniem powinniśmy postawić na ofensywę. Wiele zmieniło się także w ostatnich latach w innych krajach Unii Europejskiej, dlatego jest duża szansa na to aby Unia Europejska stała się miejscem, gdzie wszystkie kraje traktowane będą bardziej po partnersku. W związku z tym bardzo mocno zachęcamy wszystkich do udziału w wyborach. Do tego, by z jednej strony dać szansę temu, by wzrost gospodarczy w Polsce był kontynuowany, by owoce tego wzrostu były sprawiedliwie rozdzielane. Z drugiej strony do tego, aby państwa członkowskie Unii Europejskiej mogły trwać przy własnych wartościach, przy własnych tradycjach. Innymi słowy, by Unia Europejska opierała się o zasadę subsydiarności, czyli podział kompetencji między Unią Europejską a państwami członkowskimi” – mówił.

Dodał, że „lista Prawa i Sprawiedliwości w Wielkopolsce składa się z osób, które w ostatnich latach udowodniły swoją skuteczność w polityce, także międzynarodowej i myślę, że to jest silny punkt niezależnie od programu Prawa i Sprawiedliwości, naszej oferty w tych wyborach”.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się w Polsce 26 maja. Polacy będą wybierać 52 europosłów. W całej Unii wybory odbędą się w dniach 23-26 maja.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl