XX pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę

Na Jasnej Górze spotkają się dziś Słuchacze Radia Maryja. „Idziemy ze szczególną intencją, o wolność słowa w Polsce, wolność dla mediów, o wolność dla TV Trwam, o miejsce na multipleksie” – powiedział o. Tadeusz Rydzyk CSsR, Założyciel Radia Maryja.

Pielgrzymka będzie trwała dwa dni. Rozpocznie się dziś Mszą św. o godz. 18:00. Przewodniczyć jej będzie ks. bp. senior Stanisław Stefanek z diecezji łomżyńskiej. Główne uroczystości odbędą się w niedzielę. Rozpoczną się o godz. 8:00 wspólnym śpiewem godzinek. O godzinie 11.00 uroczystej Mszy św. będzie przewodniczył Sekretarz Watykańskiej Kongregacji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego ks. abp. Joseph Tobin. Homilię wygłosi ordynariusz diecezji kieleckiej ks. bp prof. Kazimierz Ryczan.

Każdego roku na pielgrzymkę do Najświętszej Matki przybywają osoby z całego świata. Przygotowania trwały kilka miesięcy. Uczestniczy w nich coraz więcej osób, które angażują się także w organizowanie marszy w obronie Tv Trwam – powiedziała była poseł Gertruda Szumska, przewodnicząca Koła Radia Maryja przy Katedrze Oliwskiej.


Pobierz Pobierz

Na pielgrzymce nie zabraknie najmłodszych słuchaczy Radia Maryja, którzy uczestniczyli w XIV spotkaniu młodych na Jasnej Górze. Młodzi licznie zgromadzili się w tym miejscu w ostatnich dniach maja. Zapowiedzieli wówczas, że przybędą na jubileuszową XX Pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja. Tę rozgłośnię i dzieła przy nim powstałe wspierać będzie uczennica Jesica Chmara.


Pobierz Pobierz

Stanisław Słyż, naczelnik wydziału zarządzania kryzysowego ludności z Częstochowy mówi, że miasto jest w 100-tu procentach przygotowane na przyjazd pielgrzymów. Na placu będzie działał Ochotniczy Sztab Ratownictwa i Łączności, który będzie udzielał pomocy medycznej.


Pobierz Pobierz

Przypomnijmy, cały czas trwa zbieranie podpisów pod protestem do Krajowej Rady. Do dziś policzono 2 mln 263 tys. 650. Ciągle odbywają się także manifestacje w obronie wolnych mediów. W piątek przeciwko wykluczaniu katolickiej Telewizji Trwam protestowali mieszkańcy Lutomierska. Protest rozpoczął się na Placu Jana Pawła II, gdzie odbył się koncert. Był także czas na modlitwę i wystąpienia okolicznościowe. Manifestacja zakończyła się Mszą św. w kościele farnym pw. matki Bożej Szkaplerznej w Lutomiersku.

Nie możemy pozwolić na to, aby katolicy w Polsce byli dyskryminowani – mówi Jadwiga Krzywania z Rodziny Radia Maryja w Lutomiersku.


Pobierz Pobierz

Tymczasem przy Radiu Maryja powstają kolejne dzieła. Po TV Trwam, Naszym Dzienniku, geotermii, przy Campusie Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu powstaje Świątynia Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i błogosławionego Jana Pawła II. Proces budowy wotum wdzięczności Bogu za pontyfikat naszego Wielkiego Rodaka można śledzić na stronie internetowej rozgłośni www.radiomaryja.pl. Budowa świątyni rozpoczęła się 24 czerwca. Do tej pory wbito 644 żelbetonowych pali. Prowadzone są kolejne prace.

drukuj

Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl