fot. Monika Bilska

WSKSiM: obrony prac na kierunkach: MBA oraz retoryka i komunikacja społeczna

W Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu odbędą się dziś obrony prac z kierunków MBA oraz retoryka i komunikacja społeczna.

MBA to prestiżowe studia, których celem jest podniesienie poziomu wiedzy i kształcenie specjalistycznych umiejętności menedżerskich m.in. dla osób pracujących na stanowiskach kierowniczych. Kierunek retoryka i komunikacja społeczna przygotowuje m.in. do wystąpień publicznych oraz prowadzenia zajęć przez nauczycieli.

Obrona dyplomu polega właśnie na przygotowaniu wystąpienia przed publicznością – wyjaśnia dziekan WSKSIM dr Dorota Żuchowska.

– Jest to szczególny egzamin, dlatego że są to przygotowane wystąpienia przed publicznością. Nie tylko przed komisją złożoną z pracowników, z wykładowców tego kierunku, ale także przed osobami zaproszonymi, przed rodzinami, przed swoimi kolegami z tego kierunku. Na pewno więc stres jest duży, ale studenci uczyli się podczas zajęć na kierunku retoryka i komunikacja społeczna pokonywania stresu, przygotowania wystąpień publicznych, prezentacji przed kamerami, więc mam nadzieję, że będą to bardzo dobre wystąpienia – mówi dr Dorota Żuchowska.

Studia MBA należą do nowości w ofercie dydaktycznej toruńskiej uczelni. Oprócz nich WSKSiM oferuje także studia podyplomowe na kierunkach, takich jak m.in. logistyka oraz polityka gospodarcza czy finanse i bankowość.

RIRM

drukuj