fot. diecezjaelk.pl

Wigry: X rocznica inauguracji szlaku papieskiego „Tajemnice Zawierzenia”

13 sierpnia w Wigrach odbędzie się X rocznica inauguracji szlaku papieskiego „Tajemnice Zawierzenia”. Fundacja Wigry Pro oraz Centrum Oświatowo-Dydaktyczne Diecezji Ełckiej zapraszają kajakarzy do wspólnego świętowania w formie spływu kajakowego.

Świętowanie X rocznicy inauguracji szlaku papieskiego „Tajemnice Zawierzenia” rozpocznie się w Wigrach w przystani klasztornej, gdzie Mszy św. będzie przewodniczył biskup ełckiego ks. bp Jerzy Mazur. Następnie uczestnicy wydarzenia przepłyną szlakiem papieskim. W trakcie spływu zostanie odmówiony różaniec „Tajemnice Światła”. W trakcie spływu, który planowo ma potrwać do 17.00 przewidziano odpoczynek w Maćkowej Rudzie

Trasę Szlaku Papieskiego wyznacza spływ kajakowy, który ks. Karol Wojtyła rozpoczął wraz z młodymi naukowcami krakowskiego środowiska akademickiego w dniu 19 lipca 1954 roku. W spływie tym wzięło udział 9 osób, które wraz z Wujkiem (jak nazywano wówczas Karola Wojtyłę) dopłynęły do augustowskiej mety w dniu 31 lipca 1954.

Licząca ponad 140 kilometrów trasa szlaku kajakowego jest jedną z najpiękniejszych w Polsce. Karol Wojtyła rozpoczął swój spływ od Suwałk, jednak trasa obecnie wytyczonego Szlaku Papieskiego zaczyna się w Wigrach. Wiedzie z jeziora Wigry, poprzez niezwykle malowniczą i zmienną rzekę – Czarną Hańczę, Kanał Augustowski aż do Augustowa-Studzienicznej.

Pielgrzymowanie Kajakowym Szlakiem Papieskim „Tajemnice Zawierzenia” jest szczególną okazją do poznawania Boga, historii i przyrody. Ważne jest, aby przemierzając te przepiękne okolice, znaleźć czas na rozważanie wielkiego przesłania, jakie św. Jan Paweł II pozostawił nam w swoich wielkich Aktach

***

Szczegółowy program:

11.00 – Wigry, Przystań klasztorna – Msza św. pod przewodnictwem ks. bp. Jerzego Mazura. Akt Zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi

11.45 – wypłynięcie Szlakiem Papieski „Tajemnice Zawierzenia” z udziałem księdza biskupa ełckiego. W czasie spływu różaniec „Tajemnice Światła”.

14.30 – Maćkowa Ruda – odpoczynek

15.15 – wypłyniecie, w czasie spływu koronka do Bożego Miłosierdzia. Akt Zawierzenia Bożemu Miłosierdziu

17.00 – Wysoki Most – litania do św. Jana Pawła II i czas na osobiste zawierzenie siebie Bogu i Matce Najświętszej. Zakończenie spływu i wspólna agapa.

Więcej informacji na: http://fundacja.wigry.pro

RIRM

drukuj