fot. flickr.com

„Wdzięczni Polskiej Wsi” – ogólnopolskie święto w Wąwolnicy

W Wąwolnicy na Lubelszczyźnie odbędzie się dziś pierwsze ogólnopolskie święto „Wdzięczni Polskiej Wsi”. W południe sprawowana będzie Msza święta w Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej.

Gościem specjalnym obchodów w Wąwolnicy będzie premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu Zjednoczonej Prawicy zachęca do udziału w wydarzeniu szczególnie, że święto odbywa się w 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

„Pokażmy, że jesteśmy wdzięczni rolnikom za ich pracę” – wskazała kancelaria Prezesa Rady Ministrów w specjalnym spocie.

– W roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości Prezes Rady Ministrów ma zaszczyt zaprosić na pierwsze ogólnopolskie święto „Wdzięczni Polskiej Wsi”. Pokażmy, że jesteśmy wdzięczni rolnikom za ich wsparcie i pracę, jakie przez stulecia nieśli Rzeczpospolitej. Zapraszamy do Wąwolnicy w województwie lubelskim – podano w specjalnym komunikacie.

W programie I Ogólnopolskiego Święta Wsi jest też wręczenie wyróżnień dla rolników, piknik rodzinny i występy zespołów ludowych.

RIRM

drukuj