fot. flickr.com

Warszawa: Rozpoczyna się I polsko-niemiecki Kongres Prawniczy

W Warszawie rozpoczyna się I polsko-niemiecki Kongres Prawniczy.  W spotkaniu w Uczelni Łazarskiego uczestniczą wybitni prawnicy naukowcy i praktycy m.in. prezes Światowego Kongresu Polaków mecenas Stefan Hambura.

Podczas obrad poruszone zostaną aktualne zagadnienia społeczne i prawne, w tym kooperacja w relacjach naukowych oraz gospodarczych. Szczególny nacisk zostanie położony na kwestie dotyczące ochrony rodziny i praw lokatorów w kontekście przepisów polskich i niemieckich.

Dyskusja będzie dotyczyła m.in. sprawy niemieckich Jugendamtów panele – wskazał mecenas Stefan Hambura.

– Pierwszy panel będzie poświęcony jak najbardziej wrażliwym sprawom dotykających Polaków i osoby pochodzące z Polski, które mieszkają w Niemczech, tzn. działalności Jugendamtów. Jak zachować się w takiej sytuacji i jak chronić swoje dzieci. Takim konkretnym rozwiązaniem jest opuszczenie Niemiec na tak długo, dopóki nie ma żadnej decyzji sądowej, żadnych konkretnych działań Jugendamtów. Doradzam to moim klientom, jeżeli na horyzoncie pojawia się Jugendamt, żeby wówczas jak najszybciej opuszczać terytorium RFN, by nie wchodzić w te zawiłe i trudne sprawy – powiedział.

Podczas Kongresu zostanie też przedstawiona idea Światowej Akademii Prawa. Ma ona służyć obronie obywateli i instytucji polskich na świecie, przy współpracy z Senatem RP oraz polskimi i zagranicznymi uczelniami wyższymi.

Organizatorami wydarzenia są: Uczelnia Łazarskiego, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Światowy Kongres Polaków.

RIRM

drukuj