W WSKSiM zakończyło się III Sympozjum Nowych Mediów

W murach Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu odbyło się sympozjum naukowe zatytułowane „Szósty kontynent. Społeczeństwo wobec wyzwań nowych mediów”.

W wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele świata polityki, m.in. europoseł Ryszard Czarnecki oraz wiceminister kultury Paweł Lewandowski. Do Torunia przybyli także eksperci oraz studenci z różnych ośrodków akademickich z całej Polski.

Konferencja jest przygotowana przez studentów dla studentów – wskazała dr Monika Szetela, organizator wydarzenia.

– Wszystkie elementy techniczne do przeprowadzenia konferencji organizują studenci. Są także prelegentami. To studenci wygłaszają swoje przemówienia w czasie konferencji. To trzecia edycja Sympozjum Nowych Mediów. Myślę, że temat długo się nie wyczerpie, ponieważ pochylamy się nad rzeczywistością aktualną, czyli nad wszystkimi mediami elektronicznymi, które są bardzo dynamiczne, nieustannie się rozwijają i zmieniają. Pojawiają się nowe rzeczy, natomiast inne obumierają i jest to rzeczywistość, którą warto badać – powiedziała dr Monika Szetela.

Sympozjum rozpoczął panel dyskusyjny poświęcony nowoczesnemu prawu  autorskiemu. Prezes Związku Importerów i Producentów Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego Michał Kanownik mówił m.in. o promowaniu twórczości w internecie.

– Internet to ogromne oraz potężne narzędzie do promowania twórczości i szerzenia swoich odbiorców. Jednak jest to także narzędzie, które niestety utrudnia monetyzację swojej twórczości – czyli uczenie, czy za każde przeczytanie naszego tekstu lub wysłuchanie naszej piosenki, jakieś pieniądze do nas wpłyną. Tracimy kontrolę nad tym, gdzie ta twórczość się rozlewa. Stąd tak bardzo ważne jest (…), abyśmy budowali świadomość i edukację, także wśród twórców, w jaki sposób mogą świadomie wykorzystywać internet do promowania swojej twórczości. Budujmy również świadomość i edukujmy w zakresie szacunku do twórców – akcentował Michał Kanownik.

Studenci z Torunia oraz innych ośrodków akademickich z całej Polski mieli możliwość wygłoszenia wykładów m.in. na temat kryptowalut, fake newsów, technokracji czy cyberzagrożeń. Sympozjum można było śledzić w studenckiej telewizji internetowej Tilma.

RIRM/TV Trwam News

 

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl