W Strasburgu otwarto wystawę o polskich strażakach gaszących pożary w Szwecji

W Parlamencie Europejskim w Strasbuargu otwarto we wtorek wystawę „Polska Solidarna w Europie. Polscy strażacy w Szwecji”. To wspólna inicjatywa szefa MSWiA Joachima Brudzińskiego, europosła Czesława Hoca oraz Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej.

Minister Joachim Brudziński otwierając wystawę podkreślił, że „takimi akcjami jak misja polskich strażaków w Szwecji, pokazujemy, że można na nas liczyć”.

– Czasami pod adresem Polski, pod adresem Polaków padają rezonerskie uwagi, czasami próbuje się nas uczyć europejskości, solidarności, a takimi akcjami, jak ta, pokazujemy, że na Polskę zawsze można liczyć, że Polska jest i będzie w przyszłości sprawdzonym, lojalnym partnerem naszego wspólnego europejskiego domu. Nie potrzebujemy tych rezonerskich połajanek, pouczeń, bo my sami najlepiej wiemy, na czym polega nasza polska solidarność w ramach solidarności w Unii Europejskiej – zaznaczył Joachim Brudziński.

W uroczystości obok szefa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji wzięli udział m.in. minister MGMiŻŚ Marek Gróbarczyk, wiceminister Paweł Szefernaker oraz strażacy – autorzy fotografii wykonanych w Szwecji.

W sierpniu 2018 roku polscy strażacy podczas 14-dniowej misji pomagali szwedzkim służbom w walce z pożarami lasów.


[GALERIA] Parlament Europejski w Strasburgu: otwarcie wystawy „Polska Solidarna w Europie. Polscy strażacy w Szwecji”

RIRM

drukuj