PAP/EPA

W środę miejscowe opady śniegu oraz deszczu

Jak podaje IMGW, Europa Zachodnia będzie w zasięgu rozległego niżu znad Atlantyku. Drugi ośrodek niżowy znajduje się nad Turcją. Natomiast nad Wschodnią Europą nadal dominować będzie wyż znad zachodnią Rosją. Wschodnia połowa Polski będzie w zasięgu wyżu znad Rosji, zachodnia na skraju niżu znad północnego Atlantyku. Na wschodzie utrzyma się chłodne powietrze pochodzenia arktycznego, dzielnice zachodnie znajdą się w cieplejszym powietrzu polarnym morskim.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1016 hPa będzie spadać.

W środę na północy i wschodzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i miejscami słabe opady śniegu, a wieczorem na krańcach zachodnich możliwe opady deszczu. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie przeważnie umiarkowane. Temperatura maksymalna od -4 st. na krańcach wschodnich, około 0 st. w centrum do 3 st. na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny i porywisty, południowo-wschodni i południowy.

W nocy ze środy na czwartek na południu zachmurzenie przeważnie umiarkowane, lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 300 m. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i miejscami słabe opady śniegu, na zachodzie i Pomorzu przechodzące w deszcz ze śniegiem i w deszcz, gdzieniegdzie marznący i powodujący gołoledź. Temperatura minimalna od -8 st., -6 st. na wschodzie i w rejonach podgórskich Karpat, około -4 st. w centrum, do 1 st. na zachodnim wybrzeżu. Wiatr słaby i umiarkowany, na wschodzie i w rejonach podgórskich porywisty, południowo-wschodni i południowy. W Tatrach porywy wiatru do 70 km/h.

 

PAP/RIRM

drukuj