fot. Robert Sobkowicz/Nasz Dziennik

W piątek rusza usługa Twój e-PiT

Już w najbliższy piątek ruszy usługa Twój e-PiT. Na portalu podatki.gov.pl. znajdziemy gotowe zeznanie podatkowe.

W tym roku usługa Twój e-PiT będzie dostępna dla osób rozliczających się na formularzach PIT-37 i PIT-38. Deklaracje za 2018 r. zostaną automatycznie i bezpłatnie przygotowane przez system na podstawie danych zgromadzonych przez tzw. skarbówkę.

W tym przypadku także będziemy mogli przeznaczyć 1 proc. podatku na wybraną organizację pożytku publicznego. Taką decyzję podejmuje coraz więcej osób. Wśród uprawnionych organizacji, które możemy wspomóc, jest m.in. Fundacja Nasza Przyszłość, która od lat pomaga w kształtowaniu charakterów dzieci i młodzieży.

O tym, jak można wesprzeć tego rodzaju podmiot za pomocą usługi Twój e-PiT, mówi dyrektor finansowy Fundacji Lux Veritatis Lidia Kochanowicz-Mańk.

– Jeżeli zadeklarowaliśmy w ubiegłym roku ten KRS, to on powinien się pokazać już w tym PIT z roku 2018. Tak powinno być i to możemy sprawdzić. On będzie przechodził na kolejne lata. Jeżeli dokonaliśmy tego w ubiegłym roku i jeszcze w tym, to wtedy ten numer KRS będzie się pokazywał w kolejnych latach do momentu, dopóki nie będziemy chcieli go zmienić. Ale jeśli ktoś z państwa wpisał np. w ubiegłym roku inną organizację pożytku publicznego, a chciałby zmienić swoją decyzję i wesprzeć Fundację Nasza Przyszłość, to też może dokonać zmiany tego KRS-u i wpisać wówczas KRS Fundacji Nasza Przyszłość – wyjaśnia Lidia Kochanowicz-Mańk.

Fundacja Nasza Przyszłość wspiera m.in. studentów WSKSiM. Wspólnie z Radiem Maryja i TV Trwam organizuje również warsztaty dziennikarskie dla młodzieży. Współfinansuje także produkcję filmów.

Dla większości podatników termin rozliczenia się z fiskusem mija 30 kwietnia.

RIRM

drukuj