fot. twitter.com/MGMiZS_GOV_PL

W czwartek w Gdyni odbędzie się uroczystość przywitania „Daru Młodzieży”

Już tylko dwa dni dzielą uczestników Rejsu Niepodległości do końca tej niezwykłej wyprawy. Oficjalne uroczystości przywitania „Daru Młodzieży” w porcie w Gdyni rozpoczną się w czwartek o godz. 11.00. Transmisja na antenie Telewizji Trwam.

Atmosfera na „Darze Młodzieży” cały czas jest wyjątkowa. Rejs żaglowcem to przede wszystkim rejs, gdzie trzeba pełnić służbę i pracować. Po ciężkiej pracy należy się jednak odpoczynek.

– Czasu wolnego jest tak naprawdę dość niewiele. Zanim się przygotujemy, odświeżymy po wachcie i prześpimy, bo snu jest mało, to (w wolnej chwili – red.) najczęściej spotykamy się na mesie, gramy wspólnie na komputerach czy w jakieś karty, gry planszowe – wskazuje Miłosz, uczestnik Rejsu Niepodległości.

Część osób wykorzystuje wolny czas na samorozwój. Można było m.in. przygotowywać się do konkursu na najlepszą szantę.

Po dziesięciu miesiącach rejsu „Dar Młodzieży” powraca do Polski. Jak mówi prezes Zarządu Morskiego Portu Gdynia Adam Meller, powitanie będzie miało niezwykle uroczysty charakter.

– Naprzeciw statkowi, żeby go powitać, już na dalekiej redzie w okolicach Półwyspu Helskiego, wypłyną jednostki Marynarki Wojennej, ale też wypłynie sfinansowany przez Port Gdynia katamaran, na pokład którego będziemy zapraszali media po to, żeby jeszcze w trakcie rejsu „Dar Młodzieży” mógł zostać sfotografowany i sfilmowany – wyjaśnia prezes Adam Meller.

Ci, którzy chcą popłynąć naprzeciw „Darowi Młodzieży” mają ku temu okazję. Port Gdynia organizuje konkurs, a do wygrania są podwójne zaproszenia na pokład katamaranu.

– Chcemy w formie konkursu wylosować spośród tych, którzy wiedzą najwięcej o „Darze Młodzieży” i o rejsie, kilka dwuosobowych zaproszeń – mówi Adam Meller.

Aby móc wypłynąć naprzeciw uczestnikom Rejsu Niepodległości należy we wtorek do północy poprawnie odpowiedzieć na trzy pytania:

1. Dla ilu polskich żaglowców Port Gdynia jest portem macierzystym?

2. Jaka jest najważniejsza inwestycja Portu Gdynia wychodząca w głąb morza?

3. W którym roku powstał Port Gdynia?

Odpowiedzi należy przesłać na adres e-mail: [email protected]. Nasza redakcja skontaktuje się ze zwycięzcami i przekaże szczegółowe informacje co do godziny i miejsca odbioru podwójnych wejściówek na pokład katamaranu w Gdyni. Informacje o konkursie można znaleźć także na stronie internetowej www.radiomaryja.pl [zobacz].

Oficjalne uroczystości wpłynięcia „Daru Młodzieży” do portu w Gdyni rozpoczną się w czwartek o godz. 11.00. Na przybyłych w porcie będzie czekać sporo atrakcji. Nie zabraknie też tych dla najmłodszych. Będą przygotowane specjalne namioty.

– Tam będzie można zobaczyć, jak się wiąże węzły żeglarskie. Będziemy dużo mówić o porcie, o żaglowcu, będzie można wygrać drobne upominki pamiątkowe. Także będzie to tzw. piknik morski – wyjaśnia prezes Zarządu Morskiego Portu Gdynia.

Punktem kulminacyjnym rejsu był pobyt młodzieży w Panamie podczas Światowych Dni Młodzieży.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl