PAP/Darek Delmanowicz

W całej Polsce deszczowo; miejscami opady deszczu ze śniegiem

Jak informuje IMGW, nad Europą będą dominowały układy niskiego ciśnienia, jedynie Półwysep Iberyjski będzie pod wpływem wyżu.

W ciągu dnia pogodę w Polsce będzie kształtował niż z ośrodkami nad południową Skandynawią. Z zachodu na wschód kraju będzie się przemieszczała strefa ciepłego frontu atmosferycznego. Napłynie polarna morska masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 990 hPa i będzie spadało.

W środę zachmurzenie duże, początkowo na wschodzie, a w ciągu dnia miejscami na południu większe przejaśnienia. Opady deszczu, początkowo na wschodzie śniegu, przechodzące w deszcz ze śniegiem i deszcz, przejściowo marznący, powodujący gołoledź. W Karpatach opady śniegu. W Bieszczadach prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej nawet o 8 cm. Temperatura maksymalna od -1 st. na krańcach wschodnich Podlasia do 7 st. na północnym zachodzie i nad morzem. Wiatr słaby i umiarkowany, na południu początkowo porywisty, na wybrzeżu w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni. W Karpatach porywy wiatru do 90 km/h, w Sudetach 80 km/h i tam będzie powodował zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami, zwłaszcza na północy i wschodzie kraju, opady deszczu, na północnym wschodzie również deszczu ze śniegiem i śniegu, w Karpatach i obszarach podgórskich Karpat opady śniegu. Temperatura minimalna od 0 st. do 5 st., na Podhalu około -2 st. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, południowo-zachodni. Porywy wiatru nad morzem do 70 km/h, w Sudetach do 100 km/h, a w Karpatach do 90 km/h. W górach wiatr będzie powodował zawieje i zamiecie śnieżne.

PAP/RIRM

drukuj