W Białymstoku odbył się koncert kolędowo-noworoczny Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”

W Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku odbył się koncert kolędowo-noworoczny w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”. Widowisko połączone było ze spotkaniem opłatkowym Rodziny Radia Maryja z Archidiecezji Białostockiej.

Opera i Filharmonia Podlaska wypełniła się po brzegi – to wszystko za sprawą koncertu kolędowo-noworocznego w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny.

Śpiew, muzyka, taniec, a do tego barwne stroje, ozdobione licznymi akcentami polskiej kultury ludowej i przede wszystkim radosne twarze członków zespołu -to wszystko wniosło do Podlaskiej Filharmonii niesamowitą atmosferę.

Koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” to prawdziwa uczta dla duszy. To także przedłużenie klimatu bożonarodzeniowego i lekcja cennych wartości – akcentował metropolita białostocki ks. abp Tadeusz Wojda.

Jeśli przeżywamy te koncerty, jeśli spotykamy się, otwieramy, to po to, aby żyć potem tymi wielkimi wartościami, które Bóg wniósł w nasze życie. I to jest ogromnie ważne – zaznaczył ks. abp Tadeusz Wojda.   

Ważna jest także formacja młodego pokolenia, o którą powinna zabiegać w sposób szczególny Rodzina Radia Maryja – podkreślił dyrektor i założyciel Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk CSsR.

– Kształtować młodzież. Dobrze czy nie? Ale weźmiecie się do tego ostrzej? A nie tak siedzieć w fotelu. Zejść z tego fotela i do pracy. Babcia, dziadziuś, mama, tatuś – akcentował o. Tadeusz Rydzyk CSsR. 

„Kształcenie charakteru” i „Nawiedzenie Najświętszego Sakramentu” – to dwie bezpłatne książki, które powinny trafić do młodzieży – podkreślał o. Tadeusz Rydzyk CSsR. Zaznaczył, że inicjatywa ta, realizowana jest z jednego procenta, przekazywanego na rzecz Fundacji Nasza Przyszłość, wspierającej kształcenie dzieci i młodzieży.

TV Trwam News/RIRM

drukuj