Ustawa dekomunizacyjna w praktyce

Wojewodowie w całym kraju informują dziś o etapie dekomunizacji ulic w polskich miastach. W związku z tak zwaną ustawą dekomunizacyjną zakazane jest propagowanie komunizmu lub innego systemu totalitarnego. Łącznie wymianie podlegały 943 nazwy ulic.

Samorządy na wdrożenie nowych przepisów miały czas do 2 września. W przypadku niewykonania tego obowiązku zmian dokonywał wojewoda i tak rzeczywiście było w wielu miejscach w Polsce. Nazwy ulic udało się zmienić w województwie zachodniopomorskim. Wicewojewoda zachodniopomorski Marek Subocz informuje m.in., że w Szczecinie zmieniono nazwę ul. Obrońców Staliningradu na ul. Edmunda Bauki; w Trzcińsko Zdroju ul. 2 Lutego na gen. W. Sikorskiego; w Wałczu ul. 12 Lutego na ul. gen. Władysława Andersa.

Ustawa dekomunizacyjna nie wymaga od mieszkańców zmian dokumentów. Zgodnie z prawem, będzie można ich używać tak długo, aż stracą swoją ważność.

– Zmiana nazw ulic, nie powoduje, że obywatele ponoszą jakiekolwiek koszty. W związku z tym nie muszą wymieniać dokumentów takich jak dowód osobisty czy prawo jazdy – podkreśla Marek Subocz.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl