fot. PA/EPA

USA: J. McCain krytykuje D. Trumpa za pogratulowanie Putinowi zwycięstwa w wyborach

Republikański senator John McCain skrytykował we wtorek prezydenta USA Donalda Trumpa za pogratulowanie Władimirowi Putinowi zwycięstwa w niedzielnych wyborach prezydenckich w Rosji.

„Amerykański prezydent nie przewodzi wolnemu światu, gratulując dyktatorom wygrania fikcyjnych wyborów” – podkreślił John McCain, szef senackiej komisji sił zbrojnych.

Senator oświadczył również, że gratulując Władimirowi Putinowi Donald Trump „obraził każdego rosyjskiego obywatela, którego pozbawiono prawa do głosowania w wolnych i uczciwych wyborach, by określić przyszłość kraju”.

John McCain nazwał w przeszłości Władimira Putina mordercą i zbirem – przypomina Associated Press. Senator nalega też na administrację Donalda Trumpa, by agresywnie zareagowała na ingerencję Rosji w wybory prezydenckie w USA z 2016 roku.

Donald Trump powiedział we wtorek po rozmowie telefonicznej z Władimirem Putinem, że w nieodległej przyszłości chciałby się z nim spotkać, by omówić kwestie wyścigu zbrojeń, Korei Płn., Ukrainy i Syrii.

PAP/RIRM

drukuj