fot. PAP/Piotr Wittman

Urząd Lotnictwa Cywilnego z gotową dokumentacją dot. linii OLT Express

Urząd Lotnictwa Cywilnego ma gotową dokumentację dotyczącą linii OLT Express i może ją przekazać komisji śledczej ds. Amber Gold – poinformował pełniący obowiązki prezesa Urzędu Piotr Samson.

Spółka Amber Gold była właścicielem linii lotniczych, ale gdy w lipcu 2012r. przewoźnik zaczął mieć kłopoty finansowe, zawieszono wszystkie rejsy. Później spółka ogłosiła, że wycofuje się z inwestycji w linie.

Poseł Jarosław Krajewski z sejmowej komisji śledczej ds. Amber Gold zapowiada, że będzie ona badać działalność organów publicznych wobec całej grupy Amber Gold, a wśród nich również kwestie OLT Express.

– Komisja śledcza będzie zajmowała się również kwestią wyjaśnień prawidłowości i legalności działań organów publicznych w sprawie m.in. funkcjonowania linii OLT Express. Na najbliższym posiedzeniu komisja będzie pracowała nad ustaleniem harmonogramu pracy. Niewątpliwie Urząd Lotnictwa Cywilnego, jak i Ministerstwo Infrastruktury, będą tymi instytucjami, których prawidłowość działania będziemy musieli sprawdzić.  Jeśli chodzi o powstanie OLT Express i funkcjonowanie tej linii, to niewątpliwie miało to jedno z kluczowych znaczeń dla całej afery Amber Gold – podkreśla Jarosław Krajewski.

Amber Gold to firma, która miała inwestować w złoto i inne kruszce. Działała od 2009 r., a klientów kusiła wysokim oprocentowaniem inwestycji.

W sierpniu 2012 r. spółka ogłosiła likwidację, a tysiącom swoich klientów nie wypłaciła powierzonych jej pieniędzy i odsetek od nich.

Obecnie wobec szefostwa Amber Gold toczy się proces m.in. o oszustwo, pranie brudnych pieniędzy i defraudację ponad 800 milionów złotych.

W lipcu bieżącego roku Sejm zdecydował o powołaniu komisji śledczej, która zajmie się sprawą Amber Gold.

RIRM

drukuj