fot. PAP

Ukraińskie pojazdy opancerzone zablokowano na ulicach Kramatorska

W kontrolowanym przez prorosyjskich separatystów Kramatorsku, na wschodzie Ukrainy, pojawiły się pojazdy opancerzone ukraińskich sił zbrojnych – informują w środę lokalne media.

Sześć takich pojazdów zostało zablokowanych, a ich załogi – rozbrojone. Władze Ukrainy dotąd nie skomentowały tych doniesień. Według świadków cytowanych przez agencję Interfax-Ukraina w Kramatorsku znajduje się ok. 300 ukraińskich żołnierzy. Nad miastem krążą dwa helikoptery.

Doniecki portal internetowy „Ostrow” przekazał, że ukraińskie bojowe wozy piechoty zostały zablokowane przez mieszkańców Kramatorska, oraz uzbrojonych ludzi w nieoznakowanych mundurach. Według portalu pojazdy zostały najpierw okrążone przez cywilów, którym następnie „na pomoc przyszli dobrze wyekwipowani i uzbrojeni ludzie w mundurach polowych, nazywani powszechnie +zielonymi ludzikami+.

Wspólnie rozbroili oni pojazdy” i zmusili do odwrotu – relacjonował reporter „Ostrowa” z miejsca wydarzeń. W okolicach Kramatorska i położonego nieopodal Słowiańska trwa akcja antyterrorystyczna wymierzona w prorosyjskich separatystów, zajmujących instytucje państwowe i samorządowe w tym regionie i wywieszających nad nimi rosyjskie flagi. Przedstawiciele rządu w Kijowie mówią, że na wschodzie kraju operują także żołnierze rosyjskich sił specjalnych.

PAP

drukuj