fot. flickr.com

Ukraina: USA gotowe do wzmożenia nacisków na Rosję

Stany Zjednoczone są gotowe do wzmożenia nacisków na Rosję w związku z kontynuacją jej agresji wobec Ukrainy – poinformowała administracja prezydenta Petra Poroszenki po jego spotkaniu z asystentem sekretarza stanu USA ds. europejskich Wessem Mitchellem.

Amerykanin, który rozmawiał z prezydentem Poroszenką w środę w Kijowie zapewnił, że jego kraj nadal będzie wspierał Ukrainę.

„To, co osiągnęła pańska ekipa w tak krótkim czasie, jest zadziwiające. To niesamowite, że tak wiele rzeczy udało wam się zrobić w ciągu ostatnich trzech lat” – powiedział Wess Mitchell.

Tematem rozmów była współpraca Ukrainy ze Stanami Zjednoczonymi w dziedzinie gospodarki, bezpieczeństwa i obronności. Szczególną uwagę poświęcono jednak ukraińskim reformom.

„Jestem absolutnie przekonany, że nie ma takiego kraju na świecie, który wprowadziłby tak wiele reform w różnych sferach w czasie, gdy toczy się wojna. Odczuwamy poparcie dla naszych reform ze strony USA” – oświadczył Petro Poroszenko.

Wess Mitchell został zaprzysiężony na stanowisku asystenta sekretarza stanu ds. Europy i Eurazji 12 października. Wizyta na Ukrainie odbywa się w ramach jego pierwszej oficjalnej podróży po Europie, podczas której wcześniej odwiedził Polskę.

PAP/RIRM

drukuj