fot. PAP/EPA

Uber zainwestuje w Krakowie 26 mln zł do końca roku

Do końca tego roku Uber zainwestuje w krakowskie centrum technologiczne 26 mln zł – poinformował Jamie Heywood, dyrektor generalny Ubera na Europę Północno-Wschodnią. O nowych inwestycjach w naszym kraju poinformował podczas wspólnej konferencji z ministrami cyfryzacji oraz infrastruktury.

Uber to amerykańskie przedsiębiorstwo samochodowe, które oferuje usługi dot. przewozu osób. Ostatnio pojawiła się nowa usługa, która polega na dostarczaniu jedzenia do domu. Wszystko za pomocą mobilnej aplikacji.

Uber będzie rozwijał pierwsze poza Stanami Zjednoczonymi centrum inżynieryjne w Krakowie, które będzie kontynuować projekt roweru Jump. Cała koncepcja powstanie w Polsce przy wykorzystaniu polskiej myśli inżynierskiej. Na ten cel przeznaczonych zostanie 26 mln zł.

To wielka szansa i możliwość rozwoju – zaznacza minister cyfryzacji Marek Zagórski.

– Cała koncepcja będzie powstawała w Polsce przy wykorzystaniu polskiej myśli inżynierskiej. Polska jest krajem z największym odsetkiem tzw. creativity class. Mamy bardzo kreatywne społeczeństwo i chcemy, żeby ta kreatywność znalazła odzwierciedlenie w inwestycjach, które realizują polskie firmy, ale także inwestycjach adresowanych i wykorzystujących potencjał kreatywny polskich inżynierów – mówi szef resortu.

Jednocześnie dyrektor generalny Ubera na Europę Północno-Wschodnią poinformował, że do końca roku Warszawa stanie się hubem dla Ubera i Uber Eats.

– Warszawa stanie się naszym habem dla operacji zarówno Ubera, jak i Uber Eats Europy Środkowo-Wschodniej. Do końca roku będziemy podwajać nasz zespół. Są dwa powody, dla tych inwestycji, które dzisiaj ogłaszany: po pierwsze, niezwykły talent, jeśli chodzi o inżynierów-specjalistów w Polsce, a po drugie, przyjazne środowisko rozwoju innowacji w Polsce. Cieszymy się, że możemy współpracować nad lepszą przyszłością dla naszych miast z takimi instytucjami jak Ministerstwo Cyfryzacji czy Ministerstwo Infrastruktury – wskazuje Jamie Heywood.

W 2016 roku Uber zainwestował już w krakowskie centrum technologiczne 40 mln zł.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj