fot.Tomasz Latos/facebook

[TYLKO U NAS] T. Latos: Środki na służbę zdrowia będą zwiększane, więc rezydenci nie mają po co protestować

Zakładam, że z racji tego, że przyjęta została ustawa i zrealizowano podwyżki dla rezydentów oraz planowane są podwyżki w przyszłości sądzę, że ta ustawa jest bezprzedmiotowa. Myślę, że będzie odrzucona, nie ze względów merytorycznych, ale proceduralnych – powiedział w rozmowie z reporterem TV Trwam Szymonem Kozupą poseł PiS Tomasz Latos. Wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Zdrowia odniósł się w ten sposób do planowanego czytania obywatelskiego projektu ustawy o zwiększeniu środków na służbę zdrowia.

Dziś w Sejmie odbędzie się czytanie ustawy o zwiększeniu nakładów na służbę zdrowia. Jest ona nieaktualna ze względu na podwyżki płac w sektorze ochrony zdrowia, ale czytanie musi się odbyć.

– Rzeczywiście została złożona ustawa, która mówi o podwyżkach dla pracowników w ochronie zdrowia. Przypominam, że rząd PiS te podwyżki już zrealizował – zarówno dotyczące rezydentów, ale też inne. Stąd też ten projekt jest już nieaktualny. Rezydenci walcząc o podwyżki wspierali ten projekt. Natomiast czytanie musi się odbyć – wyjaśnił Tomasz Latos.

– Oczywiście, w ramach zwiększenia nakładów na ochronę zdrowia w przyszłości będą realizowane inne podwyżki – dodał.

Ustawa najprawdopodobniej zostanie jednak odrzucona.

– Zakładam, że z racji tego, że przyjęta została ustawa i zrealizowano podwyżki dla rezydentów oraz planowane są podwyżki w przyszłości sądzę, że ta ustawa jest bezprzedmiotowa. Myślę, że będzie odrzucona, nie ze względów merytorycznych, ale proceduralnych – powiedział wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Zdrowia.

Zdaniem posła PiS-u nie ma już powodów, by rezydenci kontynuowali swój protest.

– Mam wrażenie, że teraz ten dialog mógłby być bardziej konstruktywny. Oczekiwałem od rezydentów, żeby zawiesili, bądź zakończyli protest. Jest nowy minister, są konkretne propozycje, które dotyczą ich i ich postulatów, w związku z tym nie ma powodów, by protestować – wskazał Tomasz Latos.

RIRM

drukuj