fot. facebook.pl/robertwinnickipubliczny

[TYLKO U NAS] R. Winnicki o materiale TVN: Próba uczynienia z Polaków nazistów na postawie jakiejś chorej psychicznie lub opłaconej grupy

Moim zdaniem materiał z programu „Superwizjer” w TVN to wyreżyserowane wydarzenie. Jest to próba uczynienia z Polaków nazistów na podstawie jakiejś marginalnej, chorej psychicznie lub opłaconej (co najbardziej prawdopodobne) grupy osób – powiedział w programie „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja prezes Ruchu Narodowego poseł Robert Winnicki. Jak dodał, nieprzypadkowo TVN trzymał ten materiał przez pół roku w swoich archiwach i wypuścił go właśnie teraz.

Moim zdaniem ten cały materiał TVN-u był wyreżyserowany i skierowany przeciwko polskim patriotom – zaznaczył prezes Ruchu Narodowego.

TVN trzymał materiał przez blisko rok w swoich archiwach. Nakręcony on został w kwietniu ub.r. w jakimś lesie na Śląsku, gdzie kilkuosobowa grupa ludzi ewidentnie chorych psychicznie urządza urodziny Adolfa Hitlera, układają swastykę z wafelków – to wygląda, jak wyreżyserowany teatrzyk – i TVN ukrytą kamerą to nagrał. Główny sprawca tego psychiatrycznego wydarzenia był prezesem stowarzyszenia, w którym znajdował się jeden z działaczy Ruchu Narodowego. Na tej podstawie zaatakowano całe stowarzyszenie, ale też i Ruch Narodowy, mówiąc o połączeniach z neonazistami – mówił gość Radia Maryja.

W całej sprawie jest kilka specyficznych rzeczy – dodał.

Ciężko sobie wyobrazić, że człowiek, który ma pracę, rodzinę, prowadzi jakąś aktywność i nie jest opłacony przez jakieś służby, urządza tego typu uroczystość w lesie. Albo jest to głęboka skaza psychiczna albo mamy do czynienia z jakąś grubszą akcją. W przypadku TVN-u dziwne jest trzymanie tego materiału przez tyle czasu. Oni nie zwrócili się do nas z pytaniem czy komentarzem, co o tym sądzimy. W ciągu całego tego programu był tylko jeden działacz Ruchu Narodowego, a podczas tego wydarzenia (obchodzone w lesie urodziny Adolfa Hitlera – przyp. RIRM) nie było żadnego działacza RN, tam nikt taki się nie pojawił. TVN natomiast dokonuje manipulacji w momencie, kiedy na forum międzynarodowym, w USA 12 grudnia przechodzi ustawa o tym, że od polskich obywateli będą dochodzone roszczenia, głównie od organizacji żydowskich, których mienie stracili w czasie II wojny światowej. Mowa jest tu o dziesiątkach miliardów dolarów, które będą żądane od Polski. Niestety taka ustawa przeszła w Senacie USA. Jeśli teraz zwrócimy uwagę, że stacja TVN, która siedzibę ma w USA, trzymała tak szokujący materiał, który dotyczy totalnego marginesu; kilkuosobowej grupy ludzi – niezrównoważonych lub opłaconych (co jest bardziej prawdopodobne) – i ten materiał od razu zyskuje rezonans w przestrzeni publicznej, od razu piszą o tym zagraniczne media, czyli mamy próbę uczynienia z Polaków, polskich patriotów, narodowców – nazistów. To jest plan, który im przyświeca. Absolutnie nieprzypadkowo to pojawia się właśnie w tych dniach, w których idzie „walec” na Polskę, by Polska płaciła gigantyczne roszczenia. To nawet nie chodzi o obywateli pochodzenia żydowskiego, którzy przeżyli. Głównie chodzi o mienie bezspadkowe, czyli mienie, które nie ma swoich spadkobierców, a które chcą przejąć organizacje – podkreślił Robert Winnicki.

Mamy lukę w polskim prawie, która sprawia, że w naszym kraju ciągle możliwy jest kult przywódców ludobójczych formacji. Dlatego Ruch Narodowy przedstawił dziś projekt ustawy, który jednoznacznie uzupełni tę lukę – wskazał prezes Ruchu Narodowego.

W związku z tymi wydarzeniami RN zaprezentował projekt ustawy, w którym proponujemy, aby każdy, kto kultywuje totalitaryzm (nazizm, komunizm czy inną formę ludobójstwa) musi być piętnowany i karany. My się o to ubiegaliśmy również wcześniej. Wielu polityków z różnych ugrupowań deklaruje odcięcie się od takich poglądów i to piętnuje. Nas to cieszy i teraz mówimy „sprawdzam”. Przygotowaliśmy prostą i krótką ustawę, która mówi wprost: „Kto kultywuje, propaguje i wychwala Adolfa Hitlera, Józefa Stalina, Włodzimierza Lenina albo Stephana Banderę, czyli kto gloryfikuje przywódców państw albo formacji, które są odpowiedzialne za ludobójstwo na Polakach, ten zagrożony jest odpowiednimi karami; grzywną lub więzieniem do lat 2”. W ustawie zawarte jest również, że tacy przestępcy będą mogli być ścigani również poza granicami Polski – mówił gość „Aktualności dnia”.

Po doświadczeniach z II wojny światowej i rządach nazistów oraz powojennych rządach komunistów jako Ruch Narodowy – polscy patrioci – zdecydowanie mówimy, że ten, kto ubiera się w nazistowski mundur, kto czci Hitlera czy swastykę, kto wychwala Lenina, Stalina czy komunizm, ten wypisuje się z polskiej wspólnoty narodowej – podkreślił poseł Robert Winnicki.

Mamy do czynienia z próbą uczynienia z Polaków nazistów na postawie jakiejś marginalnej grupy – dodał.

Moim zdaniem jest to wyreżyserowane wydarzenie. Zwróćmy uwagę, że nie dalej jak dwa tygodnie temu mieliśmy deklarację jednego z prominentnych członków neokomunistycznej partii Razem, która bierze dotacje z budżetu (nie ma jej w parlamencie, ale bierze miliony złotych), czytamy w jednym z artykułów: „Jesteśmy komunistami i jest nas wielu”. Gdzie jest równowaga? Gdzie był wtedy TVN? Dlaczego tego nie piętnował? My tym projektem ustawy wzywamy do odpowiedzi wszystkie ugrupowania parlamentarne i mówimy: „Sprawdzam. Jeśli chcecie, żeby wszystkie postaci związane z totalitaryzmem były piętnowane, to głosujcie za naszym prostym projektem”. On nie stworzy żadnej rewolucji w polskim prawie, ale łata pewną lukę – powiedział Robert Winnicki.

Całość programu „Aktualności dnia” z udziałem posła Roberta Winnickiego można odsłuchać [tutaj].

RIRM

drukuj