fot. PAP/Radek Pietruszka

[TYLKO U NAS] B. Szydło do uczestników XXVI Pielgrzymki RRM na Jasną Górę: Waszą siłą jest troska o dobro Ojczyzny

Waszą siłą jest zjednoczenie wokół wspólnych wartości, troska o dobro Ojczyzny i zachowanie polskiego dziedzictwa opartego na chrześcijańskich fundamentach – napisała w liście do uczestników XXVI Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę premier Beata Szydło. List w imieniu prezes Rady Ministrów odczytała minister Beata Kempa, szefowa Kancelarii Premiera.

Na wstępie swojego listu premier Beata Szydło zapewniła uczestników modlitewnego spotkania na Jasnej Górze o swojej pamięci.

Prezes Rady Ministrów podkreśliła, że Rodzinę Radia Maryja charakteryzuje przede wszystkim prowadzenie ewangelizacji w środowiskach lokalnych.

– To chwalebna, ale i odpowiedzialna misja – przejawia się bowiem poprzez okazywane miłosierdzie i otwarcie serca na drugiego człowieka. Poprzez bycie wzorem postawy moralnej i inspirującym przykładem dla innych. Poprzez bycie dobrym człowiekiem – napisała w swoim liście Beata Szydło.     

Szefowa polskiego rządu zwróciła uwagę na ogromną rolę posługi o. dr. Tadeusza Rydzyka CSsR, Dyrektora Radia Maryja.

– Nie byłoby jej i innych pielgrzymek Rodziny Radia Maryja, gdyby nie Wasz przewodnik, Ojciec Tadeusz. Jego posługa, jego dzieło zasługuje na wyrazy szacunku i wdzięczności – napisała w liście odczytanym przez minister Beatę Kempę premier Beata Szydło.

Premier życzyła również uczestnikom XXVI Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja, aby to spotkanie dało im siłę do walki o dobrą przyszłość dla Polski.

– Życzę, by doświadczenie pielgrzymki i wstawiennictwo Matki Bożej przyniosło jej uczestnikom nowe siły, by mierzyć się z codziennymi wyzwaniami i budować dobrą przyszłość dla naszego kraju – napisała Prezes Rady Ministrów.

RIRM

   

drukuj