fot. twitter.com

[TYLKO U NAS] Wiceminister G. Witkowski: „Dar Młodzieży” wszędzie spotykał się z autentycznymi łzami wzruszenia miejscowej Polonii

Wszędzie, gdzie zawijał „Dar Młodzieży”, spotykał się z autentycznymi łzami wzruszenia miejscowej Polonii. Polonia jest rozsiana po całym świecie. W najdalszych zakątkach globu często czekali w deszczu, borykali się z trudnościami wejścia do portu, ale z determinacją i wzruszeniem witali się z kapitanem, załogą, robili zdjęcia i pytali, kiedy następnym razem zawinie do nich Biała Fregata – zaznaczył Grzegorz Witkowski, wiceminister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej, podczas poniedziałkowych „Aktualności dnia” w Radiu Maryja.

Od niedzieli „Dar Młodzieży” cumuje w Londynie. To już przedostatni port w Rejsie Niepodległości dookoła świata. 28 marca Biała Fregata wpłynie do macierzystej Gdyni.

– Od 20 maja 2018 r. przez pokład Białej Fregaty przewinęło się prawie 1000 młodych Polaków. Praktykanci, studenci oraz laureaci konkursu byli żywymi ambasadorami Polski i jej niepodległości na całym świecie: od Europy, przez zachodnią i południową Afrykę, Azję, Stany Zjednoczone, wreszcie Panama i udział razem z papieżem Franciszkiem w Światowych Dniach Młodzieży (…). Wszędzie, gdzie zawijał „Dar Młodzieży”, spotykał się z autentycznymi łzami wzruszenia miejscowej Polonii. Polonia jest rozsiana po całym świecie. W najdalszych zakątkach globu często czekali w deszczu, borykali się z trudnościami wejścia do portu, ale z determinacją i wzruszeniem witali się z kapitanem, załogą, robili zdjęcia i pytali, kiedy następnym razem zawinie do nich Biała Fregata – mówił wiceminister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej.

Grzegorz Witkowski zwrócił uwagę, iż dla młodzieży, która uczestniczyła w Rejsie Niepodległości, ten czas był szkołą życia.

– Nie ma tam rodziców, zasięgu, internetu, telewizora, a jest służba w nocy, w dzień, krótkie chwile odpoczynku. To także znajomości, które zawierają zarówno z innymi załogantami, jak i miejscową ludnością. Taki rejs zmienia całe życie. Jestem im niezmiernie wdzięczny i bardzo się cieszę, że mogli być żywymi ambasadorami naszej Najjaśniejszej Rzeczypospolitej w 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości (…). Dwóch kapitanów, którzy prowadzą naszą fregatę, mówili, że płynąć z tą młodzieżą na koniec świata to przyjemność, ponieważ są pracowici, rzetelni, sumienni, obowiązkowi, a do tego bardzo ideowi. Codziennie na „Darze Młodzieży” odprawiana jest Msza św. przez kapelana. Frekwencja na Eucharystii jest bardzo duża. To też świadczy, że to są piękne dusze, polscy patrioci – podkreślił gość Radia Maryja.

Powitanie Białej Fregaty w Gdyni rozpocznie się 28 marca o godz. 11.00. Z kolei o godz. 15.00 zostanie odprawiona Msza św.

– Najważniejszej niespodzianki jeszcze nie zdradzę. Proszę o chwilę cierpliwości, będzie warto – w przyszłym tygodniu w Gdyni będzie biło serce Polski morskiej – powiedział polityk.

Cała rozmowa z wiceministrem Grzegorzem Witkowskim dostępna jest [tutaj].

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl