fot. Robert Sobkowicz/Nasz Dziennik

[TYLKO U NAS] Prof. J. Kawecki: Wielu nie zdaje sobie sprawy, jak wielka fala agresji uderza w Polskę

To ważna homilia o fali agresji uderzającej w Europę, chrześcijaństwo i przywołanie wypowiedzi ks. kard. Karola Wojtyły. Te słowa były bardzo potrzebne, bo nie tylko wtedy nie zdawaliśmy sobie sprawy, ale teraz też wielu nie zdaje sobie sprawy, jak ta fala agresji uderza w Polskę – powiedział w „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji prof. Janusz Kawecki. Gość Radia Maryja był obecny na XXVIII Pielgrzymce Rodziny Radia Maryja, podczas której Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił ks. bp Ignacy Dec.

W miniony weekend Rodzina Radia Maryja pielgrzymowała na Jasną Górę.

– Jako Rodzina Radia Maryja mamy dwa ważne punkty, podczas których się spotykamy – pielgrzymka na Jasną Górę i grudniowe spotkanie rocznicowe. Są punktami przyciągającymi nas wszystkich, żeby być i podziękować Bogu za ten fenomenalny cud, którym jest istnienie Radia Maryja i wszystkich medialnych aktywności w tym klimacie – wskazał prof. Janusz Kawecki.

Na Jasnej Górze obecny był również o. Tadeusz Rydzyk CSsR, dyrektor Radia Maryja.

– Ojciec Tadeusz Rydzyk mówił o tym, żeby jeszcze bardziej kochać Jezusa i Matkę Najświętszą i jeszcze bardziej pomagać dzieciom i młodzieży, bo kiedyś my byliśmy tacy sami – powiedział członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosić ks. bp Ignacy Dec.

– To ważna homilia o fali agresji uderzającej w Europę, chrześcijaństwo i przywołanie wypowiedzi ks. kard. Karola Wojtyły. Te słowa były bardzo potrzebne, bo nie tylko wtedy nie zdawaliśmy sobie sprawy, ale teraz też wielu nie zdaje sobie sprawy, jak ta fala agresji uderza w Polskę. Musimy się jej przeciwstawić – podkreślił.

Swoje słowa do pielgrzymów – za pośrednictwem listu – skierował także prezydent Andrzej Duda. Głos zabrał natomiast obecny na Jasnej Górze premier Mateusz Morawiecki.

– Będąc katolikiem, nie można zapominać, że jest się katolikiem. Widać to było w liście pana prezydenta, który dziękował Rodzinie Radia Maryja za budowanie jedności i obronę godności człowieka. Było to także widać w wystąpieniu pana premiera, który mówił o wyborze drogi ku silnej, wielkiej Polsce. Mówił nam, że z tej drogi nie można zejść na manowce – dodał prof. Janusz Kawecki.

Całość programu „Aktualności dnia” z udziałem prof. Kaweckiego można odsłuchać [tutaj].

 

RIRM

drukuj