fot. arch.

[TYLKO U NAS] Dr G. Piątkowski: Platforma Obywatelska szuka jakiegokolwiek punktu zaczepienia, aby zaatakować Zjednoczoną Prawicę

Platforma Obywatelska, a wraz z nią cała koalicja nienawiści, szuka jakiegokolwiek punktu zaczepienia, aby zaatakować Zjednoczoną Prawicę.  Widząc, że dotychczasowe metody nie przyczyniają się do właściwie do żadnego sukcesu, postanowiła poszukać kolejnego sposobu, czyli zaoferowania ludziom jakieś ułudy, że będą mogli w lepszy sposób sami decydować o sobie zwrócił uwagę w piątkowym wydaniu „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja dr Grzegorz Piątkowski.

Politolog odniósł do spotkania w Gdańsku, gdzie 4 czerwca w obecności ponad 400 samorządowców z całej Polski – wójtów, burmistrzów, prezydentów miast i marszałków województw – przedstawiono 21 tez; propozycji zmian dotyczących funkcjonowania samorządów w naszym kraju.

Platforma Obywatelska, a wraz z nią cała koalicja nienawiści, szuka jakiegokolwiek punktu zaczepienia, aby zaatakować Zjednoczoną Prawicę. Widząc, że dotychczasowe metody nie przyczyniają się do właściwie do żadnego sukcesu, postanowiła poszukać kolejnego sposobu, czyli zaoferowania ludziom jakieś ułudy, że będą mogli w lepszy sposób sami decydować o sobie – mówił dr Grzegorz Piątkowski.

Ta ułuda oczywiście jest opakowana w ładnie brzmiące hasło decentralizacji. Niemniej z samą decentralizacją niewiele ma wspólnego, ponieważ jeśli chodzi o taką dobrze ujętą decentralizację, to rząd Zjednoczonej Prawicy tego typu kroki podejmuje. Tak jest w choćby przypadku, kiedy mówimy o siedzibach pełnomocników Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców w Gdańsku, Białymstoku, Poznaniu i Krakowie – dodał gość „Aktualności dnia”.

Zdaniem prawnika, strzec się musimy tego, co proponuje Platforma Obywatelska, czyli dekompozycji państwa polskiego.

Propozycja PO polega na tym, że kompetencja decyzyjna zostanie oddana prawdopodobnie na szczebel wojewódzki do decydowania o większości spraw, które z samej istoty wymagają decyzji na poziomie centralnym. Nie jesteśmy bowiem sami w stanie podejmować pewnych kroków skutecznie na poziomie centralnym, a niestety w takim modelu, w jakim Polska funkcjonuje, tych decyzji nie były w stanie podejmować również województwa – podkreślił dr Grzegorz Piątkowski.

Całą rozmowę z udziałem dr. Grzegorza Piątkowskiego na antenie Radia Maryja można odsłuchać [tutaj].

 

RIRM

drukuj