[TYLKO U NAS] Dr G. Piątkowski: Insynuacje D. Tuska dotyczące Polexitu są podporządkowane celom politycznym

Insynuacje Donalda Tuska ws. tzw. Polexitu są podporządkowane wyłącznie celom politycznym – ocenił politolog dr Grzegorz Piątkowski. Zdaniem eksperta, szef Rady Europejskiej chce za wszelką cenę powrócić do Polski jako wiodący polityk obozu liberalnego.

O możliwe wyjście Polski z Unii Europejskiej Donald Tusk był pytany przy okazji zeznań, jakie wczoraj złożył przed sejmową komisją ds. Amber Gold. Polityk wskazał, że ryzyko Polexitu jest „śmiertelnie poważne”. Były premier zaapelował, aby zwolennicy wyjścia Polski z UE opamiętali się. Mimo że politycy partii rządzącej od dłuższego czasu zapewniają, że planów opuszczenia wspólnoty nie ma, Donald Tusk twierdzi inaczej.

Dr Grzegorz Piątkowski uważa, że tezy, jakie stawia szef Rady Europejskiej, dążą do podważenia porządku politycznego w Polsce.

– Tego typu wypowiedzi ze strony jednego z głównych, wiodących polityków opozycji oczywiście mają na celu tylko i wyłącznie podniesienie własnej wartości politycznej. Donald Tusk przez te miesiące, lata nieobecności w Polsce będzie właśnie wyzwolicielem dla liberalnej części elektoratu, który przyjdzie i zrobi porządek. Widzimy po raz kolejny oddziaływanie na element lęku w społeczeństwie, tzn. pokazanie, że dzisiaj jest tak źle, że podstawowe zasady ustroju Polski czy obecności Polski w Unii Europejskiej są zagrożone. Niestety, część społeczeństwa będzie wierzyła takim wypowiedziom Donalda Tuska – mówi dr Grzegorz Piątkowski.    

Donald Tusk swoje insynuacje ws. Polexitu poparł doświadczeniem z byłym premierem Wielkiej Brytanii Davidem Cameronem. „Pracowałem z nim dzień w dzień, żeby uniknąć Brexitu” – wskazał Szef RE.

RIRM

drukuj