fot. twitter.com

[TYLKO U NAS] A. Jaworski: Podczas konsultacji z prezydentem Gdańska większość mieszkańców wyraziła sprzeciw ws. edukacji seksualnej dzieci

W czasie ostatnich konsultacji, które zwołał prezydent Adamowicz, większość uczestników to były osoby, które nie zgadzają się z taką polityką miasta Gdańska. Mieszkańcy wyrazili swoje zdanie i powiedzieli, że takich rzeczy sobie nie życzą – powiedział w rozmowie z portalem Radia Maryja Andrzej Jaworski, były poseł PiS, członek stowarzyszenia myGdańsk.pl.

We wtorek w Gdańsku odbyły się konsultacje w sprawie wprowadzenia do szkół edukacji seksualnej. Władze zapewniają, że przekazywane dzieciom treści są zgodne z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia. Według nich informowanie od wieku przedszkolnego o radości i przyjemności z dotykania własnego ciała czy masturbacji w okresie wczesnego dzieciństwa jest czymś normalnym.

– Przede wszystkim chciałbym podziękować zwłaszcza pani Karolinie Helmin-Biercewicz, która doprowadziła do tego, że w czasie ostatnich, wtorkowych konsultacji, które zwołał prezydent Adamowicz, większość uczestników to były osoby, które nie zgadzają się z taką polityką miasta Gdańska. Mieszkańcy wyrazili swoje zdanie i powiedzieli, że takich rzeczy sobie nie życzą – podkreślił Andrzej Jaworski.

Ostateczna decyzja należy do prezydenta Gdańska, którego pomysły bezkrytycznie przyjmuje Rada Miasta.

– O tym, czy pomysł wejdzie w życie decyduje prezydent Gdańska. Rada przyklepuje tylko pomysły, bo większość osób w niej zasiadających jest z związanych PO, więc nie spodziewam się, by te osoby zmieniły swoje nastawienie – wskazał Andrzej Jaworski.

W Gdańsku odbyły się już protesty, m.in. happening „Stop demoralizacji dzieci”. Była to odpowiedź na działania władz miasta, które początkowo bez konsultacji z mieszkańcami chciały promować i finansować środowiska LGBT.

– Liczę na to, że mieszkańcy Gdańska będą jeszcze aktywniej pokazywać, że to my stanowimy większość, a nie te osoby, które domagają się jakichś dziwnych zachowań – dodał.

RIRM

drukuj