Tusk oskarża i dyscyplinuje Gowina

Premier Donald Tusk listownie oskarża i dyscyplinuje posła Jarosława Gowina. Premier w liście do członków PO zarzucił Jarosławowi Gowinowi, że wykorzystuje demokratyczne procedury PO do promocji nowej inicjatywy politycznej.

Szef PO, napisał również, że przestaje wierzyć w dobre intencje posła Gowina, kiedy słyszy od niego ciepłe słowa pod adresem PiS i wyłącznie krytyczne pod adresem Platformy.

Każdy, kto dzieli PO, szykuje zwycięstwo dzisiejszej opozycji. Mój konkurent ma pełne prawo do startu w tych wyborach. Dopóki jest z nami, jest jednym z nas. Ale dziś sam musi sobie odpowiedzieć, gdzie jest jego miejsce” – stwierdził Donald Tusk.

Premier w liście zachęcił też działaczy, aby poparli go w wyborach na lidera PO.

Poseł Marek Suski, zwraca uwagę, że to właśnie premier Tusk nie zna zasad demokratycznych procedur, zarzucając innemu posłowi PO, który używa tych procedur w sposób zgodny z prawem.

–  To jest kompletne niezrozumienie, bądź odrzucenie demokratycznych procedur przez Donalda Tuska. Jeżeli mówi się, że ktoś wykorzystuje demokratyczne procedury do promowania siebie to znaczy, że sam ich nie rozumie. Po to zostały one wymyślone aby wykorzystując je można było dokonywać zmian czy w partii politycznej czy w kraju. Donald Tusk ma skłonności dyktatorskie i nikomu poza nim nie wolno wykorzystywać demokratycznych procedur, a on wykorzystuje je dla swojego interesu – zwraca uwagę poseł Marek Suski.

Poseł dodaje, że list premiera do posłów PO można rozpatrywać na dwóch płaszczyznach.

–  Z jednej strony to obrona swojej pozycji, strach przed przegraną, co wydaje się dziwne, bo wszyscy mówią że Donald Tusk jest pewnym kandydatem na prezesa. Z drugiej strony każdy demokratyczny ruch w swojej partii jest zwalczany z zaciekłością, wręcz z nienawiścią. Metoda używana przez Donalda Tuska, że Gowin nie jest wiarygodny bo prezentuje zbyt małą nienawiść do PiS jest takim założycielskim mitem PO według którego należy nienawidzić Kaczyńskiego, patriotyzm, Radio Maryja, Kościół – podkreśla poseł Marek Suski.

Z kolei poseł Jarosław Gowin na swojej nowej stronie zmienpremiera.pl, zachęca do internetowej gry „Przywróć Tuskowi Pamięć”.

Na odkrywanych przez graczy kartach przytoczone są wypowiedzi Tuska z wcześniejszych lat i z bieżącego roku. Dotyczą m.in. podatków, długu publicznego i oceny SLD.

RIRM

 

drukuj