Toruń: Miedziński wygrał żużlową Grand Prix

Startujący z „dziką kartą” Adrian Miedziński wygrał żużlową Grand Prix w Toruniu, ostatnią eliminację mistrzostw świata.

Tytuł zapewnił sobie Anglik Tai Woffinden, srebrny medal zdobył Jarosław Hampel, a brązowy Duńczyk Niels-Kristian Iversen.

W finale turnieju na Motoarenie Miedziński pokonał Amerykanina Grega Hancocka, Hampela i Iversena.

Żużlowa GP – medaliści (dokumentacja)

Tai Woffinden został indywidualnym mistrzem świata w jeździe na żużlu. To największy sukces w karierze 23-letniego Anglika. Srebrny medal wywalczył Jarosław Hampel, a brązowy Duńczyk Niels-Kristian Iversen.

Od 1995 roku mistrz jest wyłaniany w eliminacjach Grand Prix. Pierwszym triumfatorem cyklu był Duńczyk Hans Nielsen. W 2010