fot. Paweł Palembas

Termin składania wniosków o dopłaty bezpośrednie przedłużony do końca maja

Resort rolnictwa wydłużył termin składania wniosków o dopłaty bezpośrednie. Można je składać do końca maja.

Początkowo termin składania wniosków o dopłaty bezpośrednie mijał 15 maja.

– Unia Europejska podjęła decyzję o przedłużeniu tego terminu. Jest to uzależnione od rządów państw członkowskich – powiedział Tomasz Solis ze Związku Sadowników RP.

W resorcie rolnictwa zapadła decyzja o wydłużeniu terminu do końca maja. Według danych z piątku, do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wpłynęło ok. 950 tys. wniosków. Agencja spodziewa się jeszcze ok. 400 tys.

– Aby móc złożyć wniosek, należy zalogować się do aplikacji, uzupełnić dane, czyli o jakie płatności wnioskujemy, wyrysować działki ewidencyjne, zadeklarować zwierzęta, jeżeli się ubiegamy o takie płatności. Taki wniosek należy wysłać do agencji – wskazał kierownik Biura Powiatowego ARiMR w Mońkach Piotr Grochowski.

Wnioski można składać tylko przez internet. Do zalogowania potrzebne są dane: login, czyli numer producenta oraz hasło, które w ubiegłym roku stworzył sam wnioskodawca. Prośba o przedłużenie terminu składania wniosków wypłynęła od samych rolników. To efekt problemów pogodowych, braku opadów oraz przymrozków.

TV Trwam News/RIRM

drukuj