fot. flickr.com

Tarnów: Akcja „Flaga na samochód”

Trzy tysiące małych flag, przystosowanych do umocowania na samochodowej antenie, przygotował dla chętnych z okazji Dnia Flagi Rzeczpospolitej Urząd Miasta w Tarnowie (woj. małopolskie).

Chętni mogą je odbierać w wybranych instytucjach miejskich. „Po raz kolejny rozdajemy nasze flagi narodowe. Cieszą się bardzo dużą popularnością” – ocenił zastępca prezydenta miasta Henryk Słomka-Narożański. Flagi są dostępne od poniedziałku w Biurze Obsługi Mieszkańców przy ul. Mickiewicza 2 i Nowej 4 oraz w Tarnowskim Centrum Informacji przy Rynku 7.

Jak przypomina przedstawiciel miasta, akcja „Flaga na samochód” została zapoczątkowana w Tarnowie przed kilkoma laty. Wzorowały się na niej też inne polskie miasta. Odbywa się dwa razy do roku: z okazji Dnia Flagi Rzeczpospolitej oraz Święta Niepodległości.

W tym roku na tarnowskich instytucjach miejskich zawisną flagi wykonane przez uczniów Zespołu Szkół Niepublicznych Stowarzyszenia „Siódemka” podczas specjalnych warsztatów plastycznych zorganizowanych w Urzędzie Miasta Tarnowa. W ich wyniku powstało kilkadziesiąt flag w różnych technikach plastycznych.

Dzień Flagi obchodzony jest w Polsce od 2004 roku. Święto zostało wprowadzone nowelą ustawy z 20 lutego 2004 roku o godle, barwach i hymnie Rzeczpospolitej. Święto ma popularyzować wiedzę o polskiej tożsamości i symbolach narodowych. Jednocześnie 2 maja jest obchodzony jako Dzień Polonii i Polaków za Granicą.

PAP

drukuj