Sześć medali Polaków na zakończenie AMŚ w zapasach

Dwa srebrne i cztery brązowe medale zdobyli reprezentanci Polski w Akademickich Mistrzostwach Świata, które zakończyły się w brazylijskiej Goianii. Biało-czerwoni mają już pięćdziesiąt medali w tegorocznym cyklu AMŚ.

Srebrne medale wywalczyli Natalia Strzałka (- 68 kg, WSB Poznań, Slavia Ruda Śl.) i Iwan Nylypiuk (styl klasyczny -77 kg, AWF Warszawa, AZS AWF Warszawa), a brązowe krążki zdobyli Katarzyna Michalak (-55 kg, AWF Warszawa, AZS AWF Warszawa), Katarzyna Mądrowska (-62 kg, Uniwersytet Szczeciński, Feniks Pesta Stargard), Weronika Sikora (-50 kg, WSB Poznań, Grunwald Poznań) i Marcin Luto (styl klasyczny -130 kg, AWF Warszawa, AZS AWF Warszawa).

Najbliżej złotego medalu był Nylypiuk, który walczył ostatniego dnia imprezy w finale z Turkiem Fatihem Cengizem. Wcześniej obaj zawodnicy wygrali wszystkie swoje walki przed czasem. Zawodnik AZS AWF Warszawa długo odpierał ataki utytułowanego zawodnika – Turek jest mistrzem świata juniorów i brązowym medalistą Mistrzostw Świata seniorów – ale przegrał z nim 2:4.

Imprezę dla Polaków zakończył brązowy medal Marcina Luto zdobyty w walce z Węgrem Balintem Borsosem. Jest to pięćdziesiąty medal biało-czerwonych w tegorocznym cyklu Akademickich Mistrzostw Świata. Do tej pory Polacy zdobywali medale w AMŚ w strzelectwie sportowym, łyżwiarstwie szybkim, wspinaczce sportowej, pięcioboju nowoczesnym, karate, orientacji sportowej, muaythai, kolarstwie, wioślarstwie, kajakarstwie, boksie i zapasach.

Kolejne starty biało-czerwonych już niebawem. W środę w Brazylii rozpoczną się Akademickie Mistrzostwa Świata w szachach, a na 20 września zaplanowano inaugurację AMŚ w podnoszeniu ciężarów. Gospodarzem imprezy będzie Biała Podlaska.